Wszystko pod osłoną nocy. Premier Morawiecki nagrał film z pilnym apelem do wszystkich Polaków

Wszystko pod osłoną nocy. Premier Morawiecki nagrał film z pilnym apelem do wszystkich Polaków Źródło: twitter.com Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki nie mógł milczeć. Pod osłoną nocy nagrał film, który momentalnie znalazł się w sieci. Premier wystosował w nim pilny apel do wszystkich Polaków.

Mateusz Morawiecki opublikował w mediach krótkie nagranie, będące przede wszystkim odpowiedzią na ostatnie zachowanie prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosława Kaczyńskiego. Premier nie mógł siedzieć z założonymi rękami i w trwającym niespełna 1,5 minuty filmie zaapelował do wszystkich obywateli naszego kraju. Sprawa jest poważna. 

Nikt się tego nie spodziewał. Mateusz Morawiecki w krótkim filmie apeluje do Polaków 

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o tzw. piątce dla zwierząt, której inicjatorem jest sam prezes Kaczyński. To również i on zapoczątkował na popularnej wśród młodzieży aplikacji TikTok akcję "StopFurChallenge". Chodzi o zmianę przepisów zezwalających na hodowlę zwierząt futerkowych. 

- To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - mówił w swoim nagraniu Jarosław Kaczyński, nominując do akcji premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącego zarządu PiS Krzysztofa Sobolewskiego. Na odpowiedź tego pierwszego nie musiał długo czekać, bo już dziś w nocy z 13 na 14 września, premier Morawiecki zasiadł przed kamerą i w krótkim nagraniu poparł stanowisko Jarosława Kaczyńskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości. To także, po prostu, zwykła ludzka przyzwoitość. Chcemy pomóc zwierzętom, ale tak naprawdę pomagamy również samym sobie, pomagamy ludziom, bo to, jak traktujemy zwierzęta, mówi wiele o nas samych. Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką - mówił w materiale Mateusz Morawiecki. 

W dalszej części filmu premier zaapelował do Polaków tłumacząc, by byli dla "braci mniejszych" sprzymierzeńcami. Zwrócił uwagę, że jesteśmy częścią świata i powinniśmy dbać o naturę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

- Dlatego bądźmy dla naszych braci mniejszych po prostu ludzcy. Jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też na nas ciąży szczególna odpowiedzialność za tę naturę. Dbajmy o środowisko naturalne! Dbajmy także o zwierzęta. Przecież w XXI wieku można naprawdę dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia - apelował premier Mateusz Morawiecki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego "wroga". Tym razem grzmi na singli
  2. Strażnicy aż osłupieli. Gdy weszli do lasu, opadły im ręce, zdjęcia mówią wszystko
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Pijesz kawę zaraz po przebudzeniu? Błąd, o pewnych godzinach zadziała na Ciebie zupełnie inaczej

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News