Mateusz Morawiecki o szczepionce
Pikio.pl
Irmina Jach - 13 Listopada 2020

Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie bieżącej sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju. Szef rządu po raz kolejny mówił o szczepionce na koronawirusa, która już wkrótce będzie dystrybuowana wśród krajów członkowskich Unii Europejskich. Premier postanowił wystosować ważny apel skierowany do wszystkich Polaków. Z jego treścią powinni zapoznać się wszyscy obywatele.

Mateusz Morawiecki, w piątek po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer, która stworzyła pierwszą szczepionkę na koronawirusa, przekazał informacje na temat najbliższych planów rządu. Eksperci poczynili ustalenia odnośnie zakupu i dystrybucji medykamentów.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat szczepionki na koronawirusa

Mateusz Morawiecki potwierdził, że długo wyczekiwana szczepionka na COVID-19 jest już dostępna i wkrótce trafi na rynek. Zgodnie z zapowiedziami preparat będzie dostępny także w Polsce. Rząd zadbał o to już po pierwszej fali zakażeń. Dokonano wówczas stosownych ustaleń, które teraz wchodzą w życie.

- Dziś możemy potwierdzić informacje, które parę dni temu przekazał koncern Pfizer o dostępności bardzo innowacyjnej szczepionki (...). Jak tylko Europejska Agencja Leków zatwierdzi tę szczepionkę, my chcemy być natychmiast gotowi po to, żeby zacząć szczepić - mówił premier.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Szef rządu dodał, że w gronie ekspertów firmy oraz przedstawicieli instytucji "będących na pierwszej linii walki z koronawirusem" omówiono tematy istotne z punktu widzenia logistyki, spraw operacyjnych i organizacyjnych związanych z dystrybucją preparatu medycznego.

Model opracowany przez polski rząd opiera się na skrupulatnych wyliczeniach, które zostały opracowane tak, by szczepionka była dostępna możliwie jak najwcześniej. Stanie się to gdy tylko Europejska Agencja Leków zatwierdzi preparat stworzony przez Pfizer. Wszystko zmierza do tego, by szczepionka w Polsce była dostępna w tym samym czasie, co w krajach Europy Zachodniej.

- Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka - mam, ojców, babć, od naszych seniorów, od tych, którzy są najbardziej narażeni na działanie koronawirusa, ale także od personelu medycznego, służ mundurowych - deklarował Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że mimo pojawienia się specyfiku, w dalszym ciągu należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego takich jak zasłanianie ust i nosa, mycie i dezynfekowanie rąk oraz dbanie o dystans społeczny. Walka z koronawiusem wciąż trwa i trzeba zrobić wszystko, by opanować sytuację epidemiologiczną w kraju.

- Do tego będzie również służył cały proces szczepienia, żeby jak najszybciej jak najszersze rzesze naszych obywateli mogły być uodpornione na Covid-19. To całkowicie ma szansę zmienić sytuację społeczną i sytuację gospodarczą - dodał premier.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Decyzja zapadła. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość dla obywatelek i obywateli

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

Przedstawicielka firmy Pfizer, Dorota Hryniewiecka-Firlej, która rozmawiała z Mateuszem Morawieckim, zaznaczyła, że jest przekonana, że dystrybucja szczepionki przyniesie oczekiwane efekty. Od początku roku naukowcy robią wszystko, by stworzyć jak najskuteczniejszy preparat. Eksperci deklarują, że powstały preparat wykazuje aż 90 procent skuteczności.

- Jesteśmy tu po to w tym zespole, aby wypracować i dostarczyć państwu skuteczną, bezpieczną szczepionkę w skuteczny i bezpieczny sposób i jestem przekonana, że nam się to uda - zadeklarowała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Juventusu i AS Romy, kochali go fani na całym świecie
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia
  7. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Prawna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News