Mateusz Morawiecki przyznał się do błędu
Pikio.pl
Irmina Jach - 10 Listopada 2020

Jak grom z jasnego nieba. Premier Morawiecki mówi o błędach rządu, niebywałe słowa

Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce. Premier przyznał, że rząd popełnił kilka rażących błędów, których skutki odczuwalne są do tej pory. Padły nieoczekiwane słowa, nikt nie spodziewał się takiego przypływu szczerości. Trudno uwierzyć, że Mateusz Morawiecki zdecydował się obnażyć swoje pomyłki publicznie.

Mateusz Morawiecki nieoczekiwanie postanowił przyznać się do błędów związanych z zapobieganiem rozwojowi pandemii koronawirusa w kraju. Jego deklaracja spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Nikt nie spodziewał się skruchy.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przyznał, że popełnił wiele błędów

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki po raz kolejny wypowiadał się na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Szef rządu został zapytany przez dziennikarza, jakie błędy zostały popełnione od początku trwania pandemii. Odpowiedział, że "na taką wiwisekcję na pewno przyjdzie jeszcze czas".

- Dzisiaj mogę tylko podkreślić, że w gąszczu tych różnych działań, przepisów, obostrzeń, nakazów, zakazów, rygorów na pewno takie błędy się zdarzały i zawsze warto za to przeprosić - dodał premier.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki mówił, że w momencie, gdy "dzieją się rzeczy w ogromnym tempie, w tych różnych okolicznościach nowych obostrzeń, obostrzeń dotychczas obowiązujących, a także tych wszystkich działań, które prowadzą do obniżenia łańcucha zakażeń", rząd z całą pewnością popełnia rozmaite błędy.

- Rzeczy dzieją się bardzo szybko, jeżeli tak się dzieje, a na pewno tak jest, to przepraszamy za te błędy, bo chcemy zrobić wszystko, żeby walczyć z wirusem - zadeklarował.

Premier zaznaczył, że rząd nie podejmuje żadnych działań bez konsultacji z wykwalifikowanymi ekspertami. Przez cały czas pozostaje w kontakcie z epidemiologami i wirusologami, którzy pomagają władzom obrać właściwy sposób działania w dobie niebezpieczeństwa.

- Mamy różne zespoły ekspertów, czerpiemy też najlepsze praktyki z innych krajów, którym powiodło się, np. poprzez jakieś działanie po dwóch tygodniach odnieść duży sukces - mówił Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że "na te działania, obostrzenia trzeba popatrzeć w ten sposób, że gdybyśmy byli zdyscyplinowani od strony społecznej, trochę bardziej, to mniej kroków po stronie gospodarczej trzeba by było przeprowadzać".

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

- Jeżeli byśmy funkcjonowali w najbliższych kilku tygodniach, może paru miesiącach, ale kilku tygodniach - praca, dom, praca, dom - bez spotkań towarzyskich, z minimalną liczbą spotkań zawodowych tam, gdzie one tylko muszą być przeprowadzone w formie innej niż zdalna, to z całą pewnością ten drugi filar naszego życia, czyli życie gospodarcze, ucierpiałby mniej - zaznaczył premier.

- Dlatego tak gorąco apeluję, zakończmy dzisiaj nasze protesty na ulicach, bo one utrudniają walkę z wirusem. Dziękuję tym, którzy podjęli taką decyzję, bo to jest bardzo dobra decyzja, bardzo mądra decyzja. Starajmy się skupić na walce z Covid-19. Dzięki temu nasza gospodarka ucierpi znacząco, znacząco mniej - dodał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  2. Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę polityczną
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  7. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News