Morawiecki odwiedził rodzinę z konwencji PiS. Na zdjęciach w tle zauważono zagrożenie

Morawiecki odwiedził rodzinę z konwencji PiS. Na zdjęciach w tle zauważono zagrożenie Źródło: Screen/ YouTube/ Telewizja Republika

Mateusz Morawiecki lubi podkreślać sukcesy rządu, dlatego chętnie odwiedził pewną rodzinę, która ma być przykładem korzyści płynących z programu 500 plus. Gdy premier pojawił się na miejscu, wszyscy zwrócili uwagę na pewien szczegół.

Mateusz Morawiecki przyjechał pod koniec sierpnia do Otwocka, by spotkać się z rodziną, która miała idealnie zobrazować sukces sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości, 500 plus. Sześcioosobowa rodzina miała dzięki środkom z programu spełniać marzenia - od wakacji po przeprowadzkę do domu z ogrodem. I właśnie ten dom odwiedził szef rządu.

Mateusz Morawiecki zagrożony? Odwiedził niezabezpieczony dom

Sprawa wróciła, ponieważ rodzina, która gościła w sierpniu Mateusza Morawieckiego, pojawiła się także na ostatniej konwencji PiS w Lublinie, gdzie przekonywała o korzyściach, jakie przyniosło im 500 plus. Po konwencji internauci zorientowali się, że rodzina z sierpnia i września to te same osoby. Okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość wybrało jako symbol sukcesu 500 plus rodzinę, której ojciec pracuje jako wiceprezes otwockiego banku. Ta informacja stawia w innym świetle deklaracje o domku z ogródkiem, który udało się zakupić dzięki środkom z rządowego programu.

To właśnie ten dom odwiedzał w sierpniu Mateusz Morawiecki. Po konwencji przypomniano zdjęcia z tamtej wizyty. Internauci szybko zwrócili uwagę na pewien szczegół. Dom był niezabezpieczony, przebywanie w nim stwarzało zagrożenie. 

Internauci kpią. "PiS zmienił prawo budowlane?" 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na zdjęciach z wizyty widać, jak Mateusz Morawiecki wita się i rozmawia z rodziną. W tle miłej sceny widoczne są słynne domy z ogrodem. A także fakt, że ich balkony nie są zabezpieczone barierkami. 

- Morawiecki tak szybko 'wręcza klucze' do mieszkań, że budowlańcy nie nadążają montować balustrad na balkonach. A może w nocy PiS zmienił prawo budowlane i balustrady są zbędne? - napisał jeden z internautów na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Pojawiają się także inne komentarze w podobnym stylu. Ludzie zastanawiają się, kto dopuścił do tego, że oddane do użytku zostały niewykończone mieszkania. Jednocześnie pojawiają się nowe informacje o kulisach sierpniowej wizyty premiera w Otwocku. Jak wyznała jedna z mieszkanek gazecie "Linia Otwocka", przed przyjazdem szefa rządu drogowcy wyrównali dziurawą ulicę. Niektórzy mieszkańcy liczą na ponowne odwiedziny, z nadzieją, że naprawione zostaną kolejne drogi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć "nie widzi negatywnych skutków podwyżek cen"
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: Na Temat

Następny artykuł