Morawiecki ma się czym chwalić. Wynik nienotowany od początku transformacji

Morawiecki ma się czym chwalić. Wynik nienotowany od początku transformacji Źródło: Youtube/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki postanowił pochwalić się na Twitterze ostatnimi wynikami gospodarczymi w Polsce. Okazało się, że udało się zanotować najlepszy wynik od czasów transformacji ustrojowej z 1989 roku. Zdecydowanie ma powód do dumy.

Mateusz Morawiecki nieustannie chwali się wynikami ekonomicznymi Polski, które jego zdaniem są zasługą partii rządzącej. Według najnowszych badań polska gospodarka zaliczyła najlepszy wynik od 1989 roku. Według premiera to zasługa antycyklicznej polityki rządu.

Mateusz Morawiecki chwali się wynikami gospodarczymi na Twitterze

Jak się okazało, od czasu transformacji ustrojowej w 1989 roku, Polska ma najniższy wskaźnik bezrobocia. Co więcej, każdy miesiąc sprawia, że wskaźnik coraz bardziej spada. Badania były przeprowadzone na podstawie ewidencji osób, które są zarejestrowane w swoim urzędzie pracy jako "bezrobotni".

- Kolejny miesiąc z rzędu poziom bezrobocia osiąga wynik nienotowany od początków transformacji. Nasza gospodarka, budowana na solidnych fundamentach, notuje bardzo dobre rezultaty. Rządowa polityka antycykliczna zmniejsza niekorzystne skutki światowego spowolnienia ekonomicznego - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Słowa Mateusza Morawieckiego potwierdza minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Jak potwierdza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, faktycznie jesteśmy świadkami najniższego statystycznie bezrobocia w historii kraju od czasu upadku PRL. Szacowany odsetek zarejestrowanych bezrobotnych wynosi 5,2%, co stanowi spadek tej wartości o 0,6% względem poprzedniego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To wynik najlepszy od 28 lat. Cieszy nas fakt, że w rejestrach urzędów pracy figuruje coraz mniej osób bezrobotnych. Bardzo zależy nam na tym, żeby jak najwięcej Polaków miało pracę, a ich zarobki regularnie rosły [...] od dłuższego już czasu rynek pracy znajduje się w bardzo dobrej kondycji, a stopa bezrobocia utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie - przekazała Bożena Borys-Szopa.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu
2. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście

Jednak sporo osób twierdzi, że sytuacja wcale nie jest tak dobra, jak opowiadają rządzący. Wskazuje na to fakt, że sprawa dotyczy rzeczywiście zarejestrowanych bezrobotnych, czyli osób, które nie mają pracy i jej poszukują. Wciąż pozostaje grupa osób, które są bierne zawodowo, czyli nieszukających pracy bezrobotnych w wieku produkcyjnym. Według badań, jest ich aż 25% w społeczeństwie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  2. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  3. Syn zarobił pierwsze pieniądze i obrzydliwie potraktował matkę. Jej ripostę zapamięta do końca życia
  4. Małgorzata nie może pogodzić się z tym co zaproponował jej partner. Uważa, że jego rodzice są nawiedzeni
  5. Mężczyzna okazał dobre serce. W jednej chwili stracił żonę, a jego życie legło w gruzach

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News