Morawiecki też latał. Opublikowano listy lotów

Morawiecki też latał. Opublikowano listy lotów Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Mateusz Morawiecki, jako premier, również latał dużo. Z racji tego, że afera samolotowa zamieszanego Marka Kuchcińskiego przybrała na sile i poseł podał się do dymisji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów postanowiła jak na dłoni podać dokładną listę i liczbę lotów polskiego premiera.

Mateusz Morawiecki, wykonując swoje obowiązki, również dużo lata. Marek Kuchciński ilość swoich lotów tłumaczył wieloma obowiązkami, ponieważ przyjął pozycję "aktywnego posła". Aktualnie w Sejmie trwa upublicznianie list lotów kluczowych polityków w państwie. Premier także postanowił niczego nie trzymać w tajemnicy przed Polakami.

Mateusz Morawiecki nie ma niczego do ukrycia?

Kancelaria Premiera Rady Ministrów postanowiła opublikować listę lotów polskiego premiera, począwszy od 2017 roku - od daty objęcia przez niego kluczowego stanowiska w polskiej polityce. Szef kancelarii Michał Dworczyk już wcześniej obiecał podanie do publicznej informacji danych o lotach premiera, musiano jedynie przeanalizować setki stron i zebrać je w komplet. Na stronie internetowej kancelarii premiera można pobrać listę ze wszystkimi szczegółami.

Lotów jest 207, a pierwszy miał miejsce 14.12.2017 roku do Brukseli, ostatni natomiast 4. sierpnia do Katowic. Podany jest nawet rodzaj maszyny, jaką poruszał się premier. Wszystko jest dokładnie wyszczególnione. Wiele było lotów krajowych, ale też tych do Brukseli, Budapesztu, Londynu, Austrii czy Niemiec. Nawet była premier, Beata Szydło, domagała się opublikowania danych wszystkich lotów osób na stanowisku premiera od 2015 roku.

Porównano loty Kuchcińskiego oraz Tuska

Na konferencji, na której ogłoszono dymisję Marka Kuchcińskiego, nie zabrakło szpili wbitej w lewicę przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Donald Tusk jako premier odbył 281 lotów do Gdańska; odbył też szereg podróży do krajów atrakcyjnych turystycznie. Co do sensu politycznego tych wyjazdów można mieć pewne wątpliwości. No i jeździł tam z żoną - powiedział dziennikarzom prezes PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci od razu zabrali się do obliczeń. Markowi Kuchcińskiemu udowodniono 109 lotów w ciągu 16 miesięcy. Z czego nie wiadomo, czy są to wszystkie przeloty, ponieważ część papierów rzekomo zniszczono. Donald Tusk również latał do domu, podobnie jak Marek Kuchciński, ale w jego przypadku było sporo oficjalnych wylotów na konferencje i zebrania. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu

2. Biedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące dane

Dominika Długosz, dziennikarka, obliczyła, że przy 82 miesiącach obejmowania stanowiska przez Tuska aż 281 stanowiły loty do domu. Z kolei były marszałek sejmu przy 109 lotach w ciągu 16 miesięcy wyrobił średnią 6,8 lotu/miesiąc. U Donalda Tuska liczba ta wynosi 3,4 lotu/miesiąc. Pokazuje to, że marszałek "pozwalał sobie" na loty dużo częściej, niż inni politycy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  2. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  3. 6-miesięczna Zosia miała już wyjść ze szpitala. Znienacka doszło do natychmiastowego wstrząsu, nie miała szans
  4. Lokaj za 10 tys. funtów zdradził sekret księżnej Diany. Cierpiała na okropną chorobę
  5. Kompromitująca wpadka Martyny Wojciechowskiej. Fani doszli do prawdy, rozpętała się burza

Źródło: INN Poland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News