Niespodziewany zwrot akcji, Morawiecki nie wie co się dzieje. Wszystko legło w gruzach

Niespodziewany zwrot akcji, Morawiecki nie wie co się dzieje. Wszystko legło w gruzach

Prawo i Sprawiedliwość w sondażach bezapelacyjnie króluje. Obóz dobrej zmiany by zapewnić sobie kolejne zwycięstwo, próbuje zaskoczyć zarówno swoich stałych wyborców, jak i przejąć nowych. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem. Premier Mateusz Morawiecki jest w kropce.

Zatrzymanie wyborców może okazać się dla PiS-u w najbliższym czasie nie lada wyzwaniem. Flagowy program 500+ zbiera coraz więcej negatywnych opinii. Co więcej, nie przybiera także zwolenników domniemanego 1000+.

Mateusz Morawiecki ma problem

Założenie było takie, żeby wypuścić do mediów kontrolowany przeciek odnośnie do rzekomych zmian nad sztandarowym projektem partii rządzącej, mający sugerować niezbędność podniesienia świadczeń. Idea miała na celu wzbudzić w wyborcach niedosyt związany z obecną kwotą oraz podsunąć rozwiązanie w postaci zwiększania wypłacanych pieniędzy. Wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie negatywny odzew społeczeństwa. Mimo, iż zgodnie z założeniami przeciek dotarł do znacznej liczby obywateli, nieoczekiwanie spotkał się ze znaczną krytyką. Wg jednej z gazet, ponad 60% badanych w sondażach SW Research jest całkowicie przeciwna dwukrotnemu zwiększeniu kwoty. Jedynie 21% respondentów opowiada się za wprowadzeniem 1000 zł zasiłku. Premier Mateusz Morawiecki będzie się musiał bardziej postarać, żeby przekonać wyborców na ponowne wybranie jego partii. Być może Polacy wolą przysłowiową wędkę od ryby?

Mateusz Morawiecki traci poparcie?

Ciężki orzech do zgryzienia czeka obecnego premiera. Zjednanie sobie wyborców nie będzie już tak proste, jak kilka lat temu. Kwota 500 zł z powodu inflacji i wysokich cen na sklepowych półkach, zaczęła znacznie tracić na atrakcyjności. Odnośnie do programu 1000+, wśród badanych aż 70 procent mężczyzn nie zgadza się z ideą projektu. 73 procent są to osoby powyżej 50 roku życia, natomiast badanych z wyższym wykształceniem było 69 procent. 77 procent niezgadzających się z nowym programem socjalnym to ludzie o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł. 69 procent badanych pochodzi z miast od 200 do 499 tysięcy mieszkańców. Przed premierem nowe wyzwania. Jak widać dziś nie wystarczy już rzucić nową kwotę odświeżając stary program.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nowy szef Polskiej Fundacji Narodowej stracił "tylko" 2 miliony. PiS dał mu awans
  2. Tak Kaczyńska ukarała córkę za pokazanie zdjęcia dziecka. Uderzyła tam, gdzie boli najbardziej
  3. Dotarliśmy do szokujących informacji. IPN ukrywa prawdę o Wałęsie!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News