DGP dotarł do planów premiera. Rząd chce wprowadzić podwyżki, kwoty zwalają z nóg

DGP dotarł do planów premiera. Rząd chce wprowadzić podwyżki, kwoty zwalają z nóg Źródło: Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki znów planuje kolejne podwyżki. Do informacji, które mogą rozwścieczyć miliony Polaków, dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". Na razie nie wiadomo, czy rząd przychyli się do pomysłów premiera. Jednak fakt, że podwyżki będą dziesięciokrotne, jest dość dyskusyjny.

Mateusz Morawiecki zaczął podejmować działania w temacie już pod koniec kwietnia. Przegłosowanie i ogłoszenie postanowień jest tylko kwestią czasu? "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do pisma, które do końca miało pozostać tajne.

Podwyżki dla jednej grupy osób mocno uderzą po kieszeni

Premier Mateusz Morawiecki pod koniec kwietnia skontaktował się z Ministerstwem Sprawiedliwości, Spraw Zewnętrznych i Administracji oraz Infrastruktury. Przekazał urzędnikom wytyczne, które należy wziąć pod uwagę i rozpatrzyć pod wieloma względami. Dla Polaków oznacza to spore podwyżki w jednej kwestii. Chodzi o mandaty - premier zadecydował, że maksymalną kwotę kary można podnieść z 500 zł do 5 tys. zł. Ma to zmniejszyć liczbę piratów drogowych.

- Biorąc pod uwagę, że przestrzeganie ograniczeń prędkości jest kluczowe dla ochrony życia i zdrowia obywateli na drodze, niezbędne jest podniesienie kwot mandatów karnych oraz wprowadzenie zmian w przepisach, których celem jest ograniczenie zachowań szczególnie niebezpiecznych na drogach i eliminacja tzw. piratów drogowych - cytuje "Dziennik Gazeta Prawna" uzasadnienie premiera.

Mateusz Morawiecki podał szczegółowe wytyczne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według premiera, przede wszystkim należy zabrać się za tych kierowców, którzy popełniają wykroczenia w obszarze przejść dla pieszych oraz w terenach zabudowanych - będą musieli zapłacić min. 1000 lub 1500 zł. Pod lupę mają być wzięci też kierowcy, którzy notorycznie łamią przepisy, oni też mogą zbiednieć. Poza tym jest plan, aby zwiększyć limit punktów karnych, ale wydłużyć o rok termin ich ważności. Oprócz tego premier chciałby pozbawić kierowców możliwości uczestniczenia we wszelakich kursach, które mają liczbę punktów zmniejszyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2.Objawy niedoboru witaminy A. Jest ich o wiele więcej niż tylko problemy ze wzrokiem

"Dziennik Gazeta Prawna" zauważa, że takie decyzje mają też swoje konsekwencje. Kierowcy na wieść o tak wysokich karach mogą odmawiać przyjęcia mandatu, a więc będą odraczać termin spłaty. Można się tylko spodziewać, że przybędzie spraw sądowych w tej sprawie, a uczestnicy ruchu drogowego będą mieć nadzieję, że sędzia nie będzie tak surowy jak policja i obniży im kwotę do zapłaty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób
  2. Kibice zostali zapytani o to, na kogo zagłosują w wyborach prezydenckich w Polsce. Jednoznaczny wybór, znaczna przewaga
  3. Ambasada RP przekazała tragiczne wiadomości. Niestety, nie żyje Mirosław Rowicki
  4. Uwaga. Polacy masowo dostają dzisiaj SMS z pilnym ostrzeżeniem, znamy jego treść
  5. Zapadła decyzja ws. kwarantanny dla Polaków. Od 15 lipca nowe zasady
  6. Kim była mama Trzaskowskiego? Z Wikipedii nagle usunięto o niej jedną informację, wielu będzie zaskoczonych

Źródło: 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News