Padła konkretna data, już nie ma odwrotu. Jest potwierdzenie dot. decyzji premiera Morawieckiego

Padła konkretna data, już nie ma odwrotu. Jest potwierdzenie dot. decyzji premiera Morawieckiego Źródło: MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie, znana jest już także konkretna data. Wydaje się, że nie będzie już odwrotu.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję, na którą czekało wiele osób. W sprawie pojawiło się już oficjalne oświadczenie przedstawicieli Kancelarii Premiera. Wyznaczona została już także konkretna data. 

Mateusz Morawiecki już zadecydował 

Zgodnie z informacjami, jakie przekazał szef KPRM Michał Dworczyk, odbędzie się zapowiadane spotkanie premiera z Swiatłaną Cichanouską, liderką białoruskiej opozycji. Jak się okazuje, została wybrana już także data spotkania. Zgodnie z oficjalnymi informacjami do spotkania Morawieckiego z Cichanouską dojdzie już w najbliższą środę 9 września. Spotkanie odbędzie się w kancelarii premiera. Przed potwierdzeniem przez Dworczyka informacji o spotkaniu na ten temat wypowiadał się także w sobotę rano w rozmowie z Radiem Zet wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 

- Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości - zaznaczył wiceminister. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mateusz Morawiecki spotka się z Cichanouską. Czego będzie dotyczyć spotkanie?

- Obserwujemy bardzo uważanie to, co się dzieje na Białorusi i wspieramy dążenia Białorusinów do tego, żeby mogli sami decydować o swojej przyszłości - mówił w rozmowie z Polskim Radiem  Paweł Jabłoński.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

Zgodnie ze słowami Jabłońskiego, premier spotka się z białoruską polityk, by porozmawiać o obecnej sytuacji na Białorusi. Przypomnijmy, już od 9 sierpnia za naszą wschodnią granicą trwają protesty po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, w których rzekomo wygrał Aleksander Łukaszenko. Mieszkańcy Białorusi, którzy nie zgadzają się z wynikami wyborów, pojawiają się na ulicach większych miast, by wyrazić swój sprzeciw. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Okrzyknięto ją najpiękniejszą babcią świata, jej figura i twarz zachwycają. Sekret urody emerytki tkwi w odpowiednim żywieniu i peelingach

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News