Mateusz Morawiecki najgorsza wiadomość
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 4 Października 2020

Mateusz Morawiecki w żałobie, przekazał najgorszą wiadomość. Śmierć przyszła niespodziewanie

Mateusz Morawiecki przekazał najgorszą możliwą wiadomość. Nikt nie spodziewał się tak nagłego odejścia ważnej postaci. Premier w żałobie.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał w mediach społecznościowych bardzo smutną wiadomość. Pożegnano ważną oraz cenioną w polskiej historii postać. Wiele osób w żałobie. Z kraju płyną kondolencje oraz wyrazy współczucia.

Wszystkich Świętych Ministerstwo Zdrowia obostrzenia PolacyMinisterstwo Zdrowia zabrało głos ws. obostrzeń na Wszystkich Świętych. Co może czekać Polaków?Czytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki podzielił się w mediach społecznościowych bardzo smutną wiadomością

Mateusz Morawiecki podzielił się bardzo smutną wiadomością. Zmarła bardzo ceniona i ważna postać. Pożegnano zmarłego 23 września Wacława Wojciechowskiego. Nikt nie spodziewał się tak nagłego odejścia. Smutna wiadomość właśnie obiegła całą Polskę. Wielu pogrążyło się w smutku oraz rozpaczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- Dziś w Chicago pożegnaliśmy żołnierza AK i Powstańca Warszawskiego Wacława Wojciechowskiego. Brał udział w wielu brawurowych akcjach przeciwko Niemcom. Miał przyjechać do Polski pierwszy raz od blisko 70 lat... Nie zdążył... Cześć Jego pamięci! Ojczyzna pamięta! - napisał w nocy z 3 na 4 października Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Twitterze.

Wacław Wojciechowski pseudonim "Wacek" zmarł 23 września bieżącego roku. Urodził się 24 sierpnia 1923 r., w czasie Powstania Warszawskiego był żołnierzem batalionu NOW-AK "Antoni", następnie batalionu NOW-AK "Gustaw" Zgrupowania Róg. Wałczył również w Oddziale Specjalnym "Juliusz".

W 1941 roku ukończył Technikum Mechaniczne w Radomiu, później zajął się studiowaniem na tajnej Politechnice Warszawskiej. Dostał się w niewolę niemiecką. Osadzono go w obozie w Bergen, a następnie przeniesiono do Stalagu X B Sandbostel. Wyzwolono go wiosną 1945 roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyją 4 osoby, ofiar może być więcej. Ogromna tragedia w Wielkopolsce, służby apelują do wszystkich

2. Lewandowska pokazała małą Klarę. Internauci patrzyli tylko na stopy dziewczynki, wybuchła wielka afera

3. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo

PO zakończeniu wojny Wacław Wojciechowski był kurierem Stronnictwa Narodowego. Z kolei w 1956 roku na stałe wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Wiadomość o jego śmierci zasmuciła wiele osób. Jak poinformował na Twitterze premier, powstaniec planował po raz pierwszy od lat odwiedzić Polskę. Niestety nie udało mu się to.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakpił z Kingi Dudy jak nigdy wcześniej. Jego słowa na pewno dotrą do Pałacu Prezydenckiego
  2. Zbigniew Boniek przekazał dramatyczną wiadomość dla trenera reprezentacji. Ujawniono prawdę
  3. Zdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodą
  4. Mieszkasz w domu - zapłacisz 900 złotych, ci w mieszkaniach po 700 zł. Nie będzie możliwości uniknięcia nowej opłaty
  5. Druga ofiara żywiołu na południu Polski, właśnie poinformowano. Sytuacja jest poważna
  6. Zaczął pić sok z aloesu. Niewyobrażalne, jakich problemów się pozbył

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia, 1994 PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News