Premier Morawiecki z całą rodziną przy trumnie w Sejmie. Poruszająca chwila

Premier Morawiecki z całą rodziną przy trumnie w Sejmie. Poruszająca chwila Źródło: Twitter/Kancelaria Sejmu

Mateusz Morawiecki zjawił się na uroczystym pogrzebie niedawno zmarłego ojca. Przy trumnie posła na Sejm RP i byłego działacza opozycji zgromadziła się cała rodzina.

Mateusz Morawiecki pogrążony w wielkim smutku. Na uroczystym pożegnaniu swojego ojca, był obecny wraz ze swoją całą rodziną: żoną, dziećmi oraz matką. Moment, kiedy wszyscy podeszli do trumny oddać hołd zmarłemu, był wyjątkowo poruszający.

Mateusz Morawiecki z całą rodziną przy trumnie ojca

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęto dzisiaj o godzinie 12:00 w budynku Sejmu, konkretnie w Sali Kolumnowej. Tam została wystawiona zakryta biało-czerwoną flagą trumna z ciałem Kornela Morawieckiego. Na niej postawiono portret zmarłego przepasany czarną wstążką. W godzinach 13:00-18:00, każdy, kto chce pożegnać działacza "Solidarności", może to zrobić właśnie w budynku Sejmu.

W pierwszej kolejności hołd oddał syn Mateusz Morawiecki wraz z całą rodziną. Wyjątkowo poruszający moment nastąpił, kiedy premier RP wraz z żoną Iwoną oraz Magdą i Ignacym podeszli do trumny. Towarzyszyła też im żona Kornela Morawieckiego, Jadwiga.

Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oprócz Mateusza Morawieckiego na miejscu pojawili się działacze Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich był również Jarosław Kaczyński, który podszedł samotnie do trumny Kornela Morawieckiego i złożył hołd, kłaniając się zmarłemu działaczowi PRL-owskiej opozycji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Lublin: znaleziono ROZCZŁONKOWANE ciało. Pies odgryzł głowę właścicielowi. Prokuratura nie ma wątpliwości
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

O godzinie 19:00 z Sejmu ma wyruszyć kondukt żałobny, który ruszy spod pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie przejdzie przez ulicę Wiejską, Placem Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Długą. O 20:30 rozpocznie się czuwanie przy trumnie w katedrze, a następnego dnia o 12:00 rozpocznie się msza pogrzebowa. Następnie trumna Kornela Morawieckiego zostanie złożona na warszawskich Powązkach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyrok sądu wbija w fotel. Pozwał za uwiedzenie żony, wygrał fortunę | BiznesINFO
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Mężczyzna obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Nadejdzie zimna i wietrzna noc. Wedle przepowiedni Ojca Pio wtedy wszystko się zacznie
  5. Panna młoda chciała zadać szyku na swoim ślubie. Została bezlitośnie wyśmiana, "założenie tego to samobójstwo”"

Źródło: Super-Express

Następny artykuł