Premier Morawiecki skomentował rocznicę śmierci Jana Pawła II. Niezwykłe wspomnienie, o którym nikt nie wiedział

Premier Morawiecki skomentował rocznicę śmierci Jana Pawła II. Niezwykłe wspomnienie, o którym nikt nie wiedział Źródło: Wikimedia commons premier.gov.pl CC BY-SA 4.0

Mateusz Morawiecki wspomniał Jana Pawła II w 15. rocznicę śmierci polskiego papieża. Szef rządu opublikował kilka poruszających słów na swoim Facebooku, nikt o tym nie wiedział.

Mateusz Morawiecki uczestniczył w obchodach 15. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Premier wspomniał polskiego papieża we wpisie, który opublikował w swoich mediach społecznościowych. Słowa mężczyzny poruszyły wielu Polaków, nikt o tym wcześniej nie wiedział.

Mateusz Morawiecki wspomniał polskiego papieża

2 kwietnia mija 15 lat od śmierci polskiego papieża, św. Jana Pawła II. Premier Mateusz Morawiecki wspomniał duchownego w niezwykle poruszającym wpisie, który opublikował na swoim Facebooku. Na początku odniósł się do dnia śmierci Karola Wojtyły, przyznał, że do końca wierzył, że polski papież wróci do zdrowia.

- Piętnaście lat temu miliony ludzi na całym świecie z niepokojem oczekiwały informacji o stanie zdrowia Jana Pawła II. W moim sercu tliła się nadzieja, że może i tym razem nasz Ojciec Święty wyjdzie z tego, przecież tyle razy Dobry Bóg zachowywał Go przy nas, abyśmy wszyscy radowali się Jego miłością i dobrocią. Ale widocznie Dobry Bóg miał inne plany względem Ojca Świętego i 2 kwietnia o godzinie 21.37 powołał Go do siebie - napisał szef rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki poruszył Polaków swoim rodzinnym wspomnieniem

W dalszej części swojego wpisu premier odniósł się do wpływu Jana Pawła II na sytuację polityczną w Polsce w czasach komunizmu. Przy okazji rocznicy śmierci papieża wspomniał również o swoim śp. ojcu, Kornelu Morawieckim. Niewiele osób wiedziało, że mężczyzna witał papieża specjalnym transparentem na Placu Zbawiciela w 1979 roku, podczas wizyty duchownego w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister zdrowia powiedział co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych
2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

- "Pokolenie JPII", to przesłanie, transformacja myśli i czynów, które wpisują się dziedzictwo Jana Pawła II. To nasza postawa wobec systemu komunistycznego, to Solidarność, to wolność i wspólnota europejska. Rozumiał to doskonale mój śp. Ojciec, który wraz z przyjaciółmi, witał Papieża w 1979 roku z transparentem, na którym było wypisane 'Wiara Niepodległość'. Pamiętam, jak Mama szyła transparent w „Kornelówce” pod Wrocławiem. Zresztą, było kilka transparentów, bo esbecja ten pierwszy skonfiskowała - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Niewyobrażalny dramat polskiej piosenkarki. Jej dziadek 3 godziny umierał pod szpitalem, nie dostał pomocy
  4. Żywioł uderzy z wielką mocą, ostrzeżenia I stopnia dla 8 województw. Realne zagrożenie zdrowia i życia
  5. WHO wymusiło na Polsce ważną zmianę. Wszystko z powodu koronawirusa
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News