Masz telefon na kartę? To ostatni dzwonek, by ją zarejestrować

Masz telefon na kartę? To ostatni dzwonek, by ją zarejestrować

Posiadacze telefonów na kartę, którzy jeszcze nie zarejestrowali swojego numeru, mają jeszcze trochę ponad miesiąc, by zabrać się za przypisanie do niego dowodu osobistego. Z początkiem lutego mija bowiem czas, do kiedy użytkownik może to zrobić.

W przypadku niezarejestrowania swojej karty prepaid, numer do niej przypisany zostanie bezpowrotnie wyłączony. Żeby dokonać rejestracji i ustrzec się przed utratą numeru, trzeba osobiście stawić się w jednym z punktów sprzedaży swojego operatora lub w placówce firmy z nim współpracującej.

Tam po okazaniu paszportu lub dowodu osobistego można zarejestrować swój numer. Okazanie kserokopii dowodu lub paszportu nie będzie uznane, bowiem te nie są brane za ważne dokumenty w tym przypadku. Co ciekawe, numer mogą zarejestrować też dzieci, które ukończyły 13 lat i mają własny dowód osobisty.

Rejestracja karty prepaid polega na wypisaniu odpowiedniego formularza w oparciu o dane zawarte w dowodzie osobistym. Warto zaznaczyć, że jeśli posiadamy jeszcze niezarejestrowany numer, a chcemy zmienić operatora, trzeba najpierw zarejestrować go u dotychczasowego operatora, a potem udać się do placówki dostawcy, do którego chcemy przenieść numer.

Kampaniom reklamowym największych dostawców przygląda się UOKiK. Urząd sprawdza reklamy operatorów pod względem ich jasności, rzetelności i uczciwości. Wszystko przez ogromną ilość bonusów, jakie ci oferują za zarejestrowanie numeru, podczas gdy reklamy naszpikowane są małym i trudnym do odczytania drukiem.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News