Posiadacze telefonów na kartę, którzy jeszcze nie zarejestrowali swojego numeru, mają jeszcze trochę ponad miesiąc, by zabrać się za przypisanie do niego dowodu osobistego. Z początkiem lutego mija bowiem czas, do kiedy użytkownik może to zrobić.

W przypadku niezarejestrowania swojej karty prepaid, numer do niej przypisany zostanie bezpowrotnie wyłączony. Żeby dokonać rejestracji i ustrzec się przed utratą numeru, trzeba osobiście stawić się w jednym z punktów sprzedaży swojego operatora lub w placówce firmy z nim współpracującej.

Tam po okazaniu paszportu lub dowodu osobistego można zarejestrować swój numer. Okazanie kserokopii dowodu lub paszportu nie będzie uznane, bowiem te nie są brane za ważne dokumenty w tym przypadku. Co ciekawe, numer mogą zarejestrować też dzieci, które ukończyły 13 lat i mają własny dowód osobisty.

Rejestracja karty prepaid polega na wypisaniu odpowiedniego formularza w oparciu o dane zawarte w dowodzie osobistym. Warto zaznaczyć, że jeśli posiadamy jeszcze niezarejestrowany numer, a chcemy zmienić operatora, trzeba najpierw zarejestrować go u dotychczasowego operatora, a potem udać się do placówki dostawcy, do którego chcemy przenieść numer.

Kampaniom reklamowym największych dostawców przygląda się UOKiK. Urząd sprawdza reklamy operatorów pod względem ich jasności, rzetelności i uczciwości. Wszystko przez ogromną ilość bonusów, jakie ci oferują za zarejestrowanie numeru, podczas gdy reklamy naszpikowane są małym i trudnym do odczytania drukiem.

pt

...

Zobacz również