Jeżeli jesteś klientem tego banku, lepiej uważaj na swoje finanse. Do końca listopada wszystkie konta zostaną zamknięte, a wydane do nich karty płatnicze zablokowane. To część akcji mającej na celu wielką fuzję, która nastąpi już niebawem, po 16 latach funkcjonowania banku w Polsce.

Już za kilka dni wszyscy klienci Volkswagen Bank Polska otrzymają listy, w których zostaną powiadomieni o likwidacji ich konta. Ta ma nastąpić z dniem 30 listopada, kiedy umowy ostatecznie wygasną, a karty płatnicze przestaną działać. Mowa o około 30 tys. rachunków. Wiadomo już, że jedynymi, którzy nie mają się o co martwić, są pracownicy koncernu Volkswagena. Ich konta będą prowadzone nadal.

Jednak nawet reszta klientów, która dotąd lokowała swoje finanse na kontach banku, nie zostanie pozostawiona sama sobie. Na stronach banku można przeczytać, że Volkswagen dogadał się z konkurencją. Dzięki temu, po podpisaniu odpowiednich dokumentów, pieniądze klientów zostaną automatycznie przeniesione na konta Euro Banku.

– Przygotowaliśmy dla Państwa dedykowaną ofertę otwarcia nowego rachunku bankowego we współpracy z Euro Bank S.A. – wybrany przez nas ze względu na potwierdzoną w rankingach najlepszą jakość obsługi oraz ofertę kont i lokat wielokrotnie docenianych przez ekspertów – podaje bank w komunikacie.

Powodem tak ogromnych zmian jest połączenie się polskiego oddziału z niemieckim odpowiednikiem. Bank po fuzji zmieni całkowicie swój profil i nie będzie już kierował swojej oferty do klientów indywidualnych. Podmiot zamierza skupić się jedynie na ofercie dla przedsiębiorców.

źródło: money.pl

...

Zobacz również