Masowy protest mediów w Polsce. Publikują puste strony i zamazują twarze politykom

Masowy protest mediów w Polsce. Publikują puste strony i zamazują twarze politykom

Ogromna część mediów w Polsce postanowiła wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec planów obozu władzy dotyczących ograniczenia praw dziennikarzy pracujących na terenie polskiego parlamentu.

Czytelnicy blisko 30 portali i gazet w Polsce mogli dzisiaj nieco się zdziwić widząc publikowane przez nie artykuły, które są pozbawione zdjęć, posiadają zdjęcia z zamazanymi twarzami polityków czy też w ogóle są pustymi stronami, na których widnieją jedynie krótkie notki lub czarne ekrany w przypadku stacji telewizyjnych.

To efekt akcji #dzieńbezpolityków, która jest reakcją mediów w Polsce na planowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ograniczenia swobody pracy dziennikarzy pracujących na terenie polskiego parlamentu.

Według przedstawionego przez obóz władzy projektu ustawy, od 1 stycznia przyszłego roku dziennikarze będą mieli zakaz swobodnego poruszania się po korytarzach sejmowych. Z politykami będą mogli się spotkać i porozmawiać jedynie w jednym wyznaczonym do tego specjalnie miejscu - centrum prasowym. Ponadto każdej redakcji będą przysługiwały zaledwie dwie akredytacje.

Jak przekonują protestujący dziennikarze i media, plany PiS to nic innego jak próba ograniczenia wolności mediów w Polsce oraz dostępu do informacji obywatelom.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News