Masowe samobójstwo w Aleppo. Kobiety chciały uniknąć gwałtu

Masowe samobójstwo w Aleppo. Kobiety chciały uniknąć gwałtu Źródło: źródło: frontpagemag.com

Tragiczne sceny mają rozgrywać się w Aleppo. Do skrajnych wyborów są doprowadzane zwłaszcza kobiety. Staje przed nimi bowiem niewyobrażalnie trudny wybór. Wiele z nich popełnia bowiem samobójstwa, by uniknąć gwałtu ze strony sił Baszara al-Assada.

Masowe egzekucje, bombardowania i gwałty - tak wyglądać ma Aleppo zajmowane przez siły prezydenta al-Assada. Wśród zgliszczy wielkiego miasta zostało jeszcze wiele niewinnych niczemu cywilów. Ci muszą zmagać się jednak z deszczem tzw. bomb beczkowych lub agresją wojsk reżimowych.

Wiele osób zdecydowało się uciec w rejony miasta, które znajdują się pod kontrolą wojsk Assada. Niestety, wielu z nich czekała tam tylko śmierć. Wszyscy mający mniej niż 40 lat, zostali natomiast odesłani do magazynów, które pełnią funkcję obozów internowania.

Szczególnie zagrożone są kobiety, które niejednokrotnie padają ofiarą gwałtów ze strony żołnierzy prezydenta. Do tragicznej sytuacji dojść miało w ubiegłym tygodniu, kiedy to 20 kobiet wspólnie popełniło samobójstwo. Cytowany przez NBC News ekspert z Instytutu Bliskowschodniego, Charles Lister, jest zdania, że tak tragiczne działania to nie rzadkość.

 - Mężowie i żony wzajemnie odbierają sobie życie, samobójczą śmiercią giną całe rodziny - mówi Lister.

Aleppo już niemal całkowicie jest kontrolowane przez wojska Assada. Swojego czasu była nawet mowa, by chwilowo zawiesić broń, by pozostali przy życiu cywile mogli uciec z miasta. Nie wiadomo jednak czy to prawdziwe plany czy tylko mrzonki.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News