Maseczki
Pixabay.com Anrita1705
Monika Majko - 22 Października 2020

Czy waszym zdaniem osoby bez maseczek powinny być wypraszane ze sklepów?

Maseczki ochronne to od niedawna znów obowiązkowe wyposażenie każdego mieszkańca kraju, który opuszcza swoje miejsce zamieszkania. Czy uważacie, że osoby, które nie przestrzegają rządowego nakazu, powinny być wypraszane ze sklepów?

Maseczki ochronne, zakrywające usta i nos, są obecnie obowiązkowym elementem ubioru każdego mieszkańca Polski, który opuszcza swoje miejsce zamieszkania. Z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii koronawirusa, 10 października cały kraj został objęty tzw. żółtą strefą, co oznaczało powszechne zaostrzenie rygoru sanitarnego. Władze ponownie wprowadziły m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej. Nakaz ten ma jednak wielu przeciwników.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

W czwartek 22 października 2020 roku polski sejm przyjął projekt ustawy "covidowej" stworzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. W dokumencie władze przychyliły się m.in. do apelów właścicieli oraz pracowników sklepów i umożliwiły im prawnie odmowę sprzedaży i obsługi klienta w przypadku, gdy nie stosuje się on do powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. Czy uważacie, że to dobry pomysł?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Noszenie maseczki ochronnej stanowi głównie ochronę dla osób wokół nas. Osłonięcie ust i nosa blokuje wydzielanie cząsteczek śliny do powietrza, co wpływa na zmniejszenie częstotliwości transmisji wirusa w otoczeniu osoby potencjalnie zakażonej koronawirusem, dzięki czemu realnie może obniżać zagrożenie zakażenia się nim poprzez przebywanie m.in. w tym samym pomieszczeni, co chora osoba.

Dodatkowo naukowcy wskazują, że noszenie maseczki ochronnej może sprzyjać bezobjawowemu lub bardzo łagodnemu przechodzeniu COVID-19. Jak przekazali dziennikarze portalu spidersweb.pl. "zmniejszona przez maseczkę dawka wirusa sprawia, że infekuje on znacznie mniejszą liczbę komórek zakażonego, a jego układ immunologiczny jest w stanie o wiele szybciej opanować nowe zagrożenie".

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Minister Edukacji powiedział, ile będzie trwać nauka zdalna, wielu rodziców może nie być zadowolonych

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Choć noszenie maseczki to powszechny obowiązek wciąż wiele osób neguje jego wykonywanie. W myśl projektu ustawy "covidowej", który trafi teraz do Senatu, nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa ma być karane grzywną lub naganą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wspaniały gest miłosierdzia. Piękne zachowanie psa, kiedy zobaczył kotka na śniegu
  2. Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Rząd podjął kluczową decyzję odnośnie nauczania zdalnego. Chaos w szkolnictwie, nikt się nie spodziewał
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News