Same maski nie wystarczą. Jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać przy wyjściu z domu, nie chodzi o rękawiczki

Same maski nie wystarczą. Jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać przy wyjściu z domu, nie chodzi o rękawiczki Źródło: pixabay.com coyot

Maseczki to nie wszystko, By prawidłowo zabezpieczyć się przed koronawirusem należy zadbać o jeszcze jedną rzecz. Nie chodzi o rękawiczki.

Maseczki są obecnie najbardziej pożądanym artykułem na rynku, którego nieustannie brakuje. Coraz więcej firm decyduje się na wyszywanie maseczek i rozsyłanie ich do szpitali. Zapotrzebowanie wzrasta również wśród zwykłych obywateli, którzy robią co mogą, by uniknąć zarażenia wirusem COVID-19. Wychodząc z domów zakładają nie tylko maseczki, ale również rękawiczki, które od kilku dni są obowiązkowym elementem w czasie zakupów. Te dwie rzeczy jednak nie wystarczą, by być bezpiecznym - do pełnej ochrony potrzeba czegoś jeszcze. 

Same maseczki nie wystarczą. O czym jeszcze warto pamiętać przy wyjściu z domu? 

Przypominamy, że zgodnie z najnowszymi obostrzeniami, przy wejściu do sklepu każdy klient jest zobowiązany do założenia rękawiczek jednorazowych. Dla dodatkowego bezpieczeństwa wiele osób decyduje się na zakup maseczek, które zakładają przy wyjściu z domów. To jednak nie wystarcza, by uchronić się przed zarażeniem koronawirusem.

Od początku epidemii eksperci podkreślają, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową, zatem dostać może się może do naszego organizmu także przez oczy. Oznacza to, że zakrycie ust, nosa oraz dłoni to za mało, by się nie zarazić. Przy wychodzeniu z damu warto zatem pamiętać o założeniu okularów. Osoby noszące na co dzień okulary korekcyjne nie muszą zmieniać swoich na żadne inne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Okulary mogą zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, bo stanowią mechaniczną barierę pomiędzy naszym ciałem a wirusami. Ponadto zasłaniając twarz dużymi okularami, zapobiegamy niekontrolowanemu dotykaniu oczu - wyjaśnia prof. Andrzej Grzybowski cytowany przez Onet.pl. 

To jednak nie wszystko, bowiem samo założenie okularów nie uchroni nas przed zarażeniem. By w pełni zadbać o swoje zdrowie należy regularnie dezynfekować okulary, a w szczególności ich "noski". Myjąc i odkażając dłonie warto to samo zrobić z okularami, by mieć pewność, że zostały oczyszczone z wszelkich zarazków. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki przekazał nowe zakazy dla Polaków. Dużo się zmieni, Polacy przecierają oczy ze zdumienia

2. Mateusz Morawiecki: Przedłużamy wszystkie obostrzenia. Wiadomo dokładnie, do kiedy będą zamknięte szkoły

- Okulary należy dezynfekować, nawet kilka razy dziennie przy pomocy dedykowanego sprayu dezynfekującego albo ciepłej wody z mydłem lub delikatnym detergentem. Warto pamiętać o czyszczeniu tzw. nosków w okularach metalowych, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, w związku z czym zbiera się na nich więcej zanieczyszczeń. Dotyczy to okularów optycznych - dodał okulista Grzybowski. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczny list lekarza. Sytuacja w niektórych z polskich szpitali jest bardzo zła
  2. Mistrz świata zamordowany przed swoim domem. Sportowiec osierocił trójkę dzieci
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News