maseczka sztuczka trik
Pixabay Ben_Kerckx
Joanna Szwalikowska - 25 Października 2020

Oddychanie w maseczce dla wielu jest bardzo trudne. Prosta sztuczka może bardzo pomóc

Maseczka jest jednym z podstawowych sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wiele osób zmaga się jednak z trudnościami związanymi z oddychaniem podczas jej noszenia. Znamy prostą sztuczkę, która może bardzo pomóc.

Maseczka w znacznym stopniu ogranicza dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zostało to już niejednokrotnie udowodnione przez wielu badaczy. Zasłanianie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej pozwala zminimalizować emitowanie wydzielin, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zakażenia drogą kropelkową oraz sprawia, że nie dotykamy tak często twarzy.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeCzytaj dalej

Maseczka sprawia, że wiele osób ma trudności w oddychaniu. Znamy na to sposób

Po raz kolejny wszyscy od jakiegoś czasu jesteśmy zobowiązani nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Zarówno w sklepach, galeriach czy kinach, jak i również na ulicy z wyłączeniem parków i zieleńców. Istnieje jednak wiele osób, które narzekają na ten obowiązek, argumentując to trudnościami w oddychaniu.

Z obowiązku noszenia maseczki możemy zostać zwolnieni jedynie w przypadku, gdy posiadamy stosowne zaświadczenie lekarskie udowadniające, iż choroba lub niepełnosprawność nie pozwala nam na zasłanianie ust i nosa.

Od 24 października cała Polska została objęta strefą czerwoną w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Od 19 października natomiast w całym kraju obowiązują obostrzenia, wśród których znalazło się zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, także na zewnątrz.

Ze względu na bezpieczeństwo oraz troskę o dobro nas wszystkich, każdy powinien dostosować się do tego obowiązku. Obecnie nie istnieje inny, lepszy sposób pozwalający na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w taki sposób, by polska służba zdrowia była w stanie leczyć każdego chorego pacjenta. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu osób maseczka jest dużym utrudnieniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Noszenie maseczki stało się naszą codziennością i bardzo możliwe, że potrwa to jeszcze przez dłuższy czas, dlatego warto zadbać o swój komfort oraz możliwość swobodnego oddychania przy zasłoniętych ustach. Portal kobieta.onet.pl przedstawił łatwą sztuczkę, która na to pozwoli.

Jak się okazuje, wystarczy zaledwie jedno proste ćwiczenie oddechowe. Dzięki niemu odpowiednie oddychanie samo wejdzie nam w nawyk, a komfort noszenia maseczki stanie się o wiele większy. Ćwiczenie sprawi, że będziemy brali dłuższe oraz pełniejsze oddechy.

Prostą sztuczką pozwalającą na swobodniejsze oddychanie jest nic innego, jak oddychanie przeponą. Głębsze oddechy, które bierzemy z głębi naszego ciała, sprawią, że cały organizm stanie się o wiele bardziej dotleniony.

Dzisiaj grzeje:

1. Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?

2. Podczas dzisiejszej mszy nagle na środek kościoła wyszła kobieta. Wszyscy zamarli, w rękach trzymała transparent

3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

Dodatkowo, pamiętajmy, że bardzo ważne jest również niwelowanie stresu. On również może spowodować duszności. Niestety, stres jest czymś, co towarzyszy nam często, zwłaszcza w obecnych niepewnych czasach, kiedy każdy obawia się zakażenia koronawirusem lub obawami przed dusznościami, związanymi z noszeniem maseczki.

Każdego dnia warto ćwiczyć przeponę w domu, żeby wprowadzić ćwiczenia te do swojego życia w momencie, kiedy jesteśmy zmuszeni wyjść na zewnątrz, gdzie trzeba nosić maseczkę. Poniżej znajdziesz film, który pokazuje świetny sposób, dzięki któremu nauczysz się oddychać przeponą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Fatalny wypadek rywala Kamila Stocha. Z ogromnym impetem uderzył głową w zeskok, wiemy w jakim jest stanie (WIDEO)
  3. Pod osłoną nocy rząd opublikował nowe rozporządzenie. Kluczowa zmiana w godzinach dla seniorów
  4. Tragiczne informacje, nie żyje wspaniała Polka. "Cudowny, skromny, wspaniały człowiek"
  5. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Dziesiątki zakażonych, bardzo przykre informacje
  6. Czy jesteśmy obserwowani przez obce cywilizacje? Naukowcy są tego pewni i podają konkretne planety
  7. Przypaliła ulubione garnki w domu. Na szczęście okazało się, że w lodówce miała najlepszy z możliwych ratunek
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Chilli Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News