Polacy szukają Marysi. Uciekła, prawdopodobnie z powodu swojego wyglądu

Polacy szukają Marysi. Uciekła, prawdopodobnie z powodu swojego wyglądu Źródło: .

Marysia jest wychowanką Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie, a teraz poszukuje jej niemalże cała Polska. 16-latka uciekła z ośrodka i nie ma z nią kontaktu. Powodem była przemoc ze strony innych wychowanek. Mogło chodzić o wygląd nastolatki.

Marysia Gawenda przebywała w ośrodku od 31 marca i jej opiekunowie nie mieli o niczym pojęcia. Dopiero jej mamie udało się dojść do prawdy i teraz prosi wszystkich o pomoc w odnalezieniu córki. Według mamy Marysi jej dziewczyna padła ofiarą przemocy ze strony innych wychowanek ośrodka. Zamieściła w mediach społecznościowych specjalny apel, w którym opisuje to, do czego udało jej się dojść.

Jak się okazuje, powodem piekła, przez jakie przeszła Marysia, mógł być jej wygląd, a dokładniej wyjątkowa uroda. Rzecznik Praw Wychowanka przyznał, że każda dziewczyna jest w takich ośrodkach w pewien sposób zagrożona.

Marysia Gawenda wciąż się nie odnalazła

Mama Marysi opowiedziała internautom o koszmarze, przez jaki przeszła jej córka. Prawdę o tym, co dzieje się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie, wyznały inne wychowanki, które przechodziły przez to samo co Marysia.

Według jej mamy 16-latka była bita, kopana, duszona poduszką przez dwie dziewczyny, które również są wychowankami tego ośrodka. Tego typu sytuacje miały mieć miejsce wielokrotnie, a sama Marysia uciekła z ośrodka 23 czerwca około godziny 19, nie zabierając ze sobą nawet najpotrzebniejszych rzeczy. Obie wychowanki oskarżone o znęcanie się nad 16-latką przyznały się do wszystkiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Padła ofiarą przemocy, bo była za ładna?

Nadal nie ma z dziewczyną żadnego kontaktu i nie wiadomo, gdzie przebywa. W jej poszukiwania zaangażowana jest policja oraz bliscy, ale bez pomocy ze strony osób, które ją widziały, jest to niezwykle trudna sprawa. Ostatnią osobą, z którą rozmawiała Marysia, był jej chłopak, któremu się zwierzyła, że już nigdy nie wróci do ośrodka.

Rzecznik Praw Wychowanka przyznał, że dziewczynki, które wyróżniają się na tle innych swoją urodą, częściej padają ofiarami przemocy ze strony innych wychowanek. Bliscy dziewczyny mają nadzieję, że 16-latka już niebawem odnajdzie się cała i zdrowa i już nigdy nie będzie musiała przechodzić przez takie piekło.

Marysia fot. facebook.com

Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia polskiej artystki. Adrianna Biedrzyńska usłyszała wyrok śmierci. Lekarze: "Od 3 tygodni, do 3 miesięcy życia"
  2. Uwielbiana polska aktorka ZMARŁA na tragiczną chorobę. Zbigniew Hołdys ujawnił, że gwiazda odmówiła leczenia
  3. Zdjęcia 10-letniej Roksany Węgiel podbijają sieć. To nie ta sama dziewczynka co teraz (FOTO)
  4. Co na to Tadeusz Rydzyk? Ekspert jego telewizji zdjął spodnie i pokazał nagie genitalia
  5. Nie żyje Mama Rafała Trzaskowskiego
  6. Samolot wypadł z pasa, rozbił się o budynek. Makabryczne nagranie TVN
  7. Straszna historia gwiazdora Polsatu. Popełnił samobójstwo przez aktorkę

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News