Martyna Wojciechowska znana polska podróżniczka, często zabiera głos w sprawach, o których inni boją się mówić. Nie inaczej jest tym razem. Globtroterka twardo rozprawia się z nowym prawem w jednym z największych państw świata. W grę wchodzi życie tysięcy zwierząt!

Martyna Wojciechowska jest nie tylko zapaloną podróżniczką. Na bieżąco relacjonuje swoje prywatne i zawodowe życie przez swój prywatny profil na Instagramie. Między innymi stamtąd dowiedzieliśmy się o jej wojażach w Tanzanii.

Giną zwierzęta. Martyna Wojciechowska apeluje do Polaków

Tym razem Wojciechowska użyła serwisu, by zaapelować do swoich fanów, że życie zwierząt jest zagrożone. Chodzi o ostanie doniesienia, które płyną do nas z Chińskiej Republiki Ludowej.

Chiny, jak wskazuje podróżniczka, miały „zalegalizować stosowanie rogów nosorożców oraz kości tygrysów do celów medycznych, naukowych i edukacyjnych!”. Wojciechowska zaznaczyła, że tamtejsze systemy filozoficzne przyjmują iż wspomniane rogi działają na potencję, gorączkę, czy bezsenność”.

– Jednak nie ma na to żadnych naukowych dowodów naukowych! – grzmi pod opublikowanym zdjęciem z nosorożcem.

W długim poście ujawniła wstrząsającą statystykę dotyczącą potężnych zwierząt z kłami.

Chiny wybiją zwierzęta z kłami?

– Mimo tego, że 25 lat temu w Chinach wprowadzono całkowity zakaz importu i eksportu rogów nosorożców oraz kości tygrysów, to i tak nie powstrzymało to kłusowników przed brutalnymi atakami i mordowaniem zagrożonych gatunków, żeby dostarczać „trofea” na czarny rynek. Do tej pory w wyniku ich działań wybito już prawie całą populację tych wspaniałych zwierząt. Na świecie pozostało zaledwie 30 tysięcy nosorożców i 4 tysiące tygrysów…
Jaki los czeka tego malucha w przyszłości? – pyta retorycznie przez swój profil.

Podróżniczka chce w ten sposób poruszyć serca. Odbiorcy w zdecydowanej większości rozumieją poruszenie Wojciechowskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

Apel działa. Oburzenie internautów

– To jest ohydne. Tym którzy zdecydowali o tym może powinno się powycinać najpierw mózg a później serc – wyraża się dobitnie jeden z komentujących.

– Mam wrażenie że ludzie widzą w zwierzętach tylko jedzenie/rogi/skórę i po prostu czysty zysk – czytamy w kolejnym z przykładowych komentarzy.

Nadmieńmy, że tylko w ramach dużego wydarzenia „Dog Meat Festival” w Yulin Chińczycy potrafią jednorazowo wybić ok. 10 tys. psów. Sprawa tamtejszego traktowania zwierząt wywołuje ogólnoświatowe protesty.

fot. Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska chce zająć się polityką? Zagadkowa wypowiedź gwiazdy
  2. Żywcem odrąbali jej rękę. Martyna Wojciechowska nie mogła patrzeć na tę masakrę
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Śmierć mocno dotknęła Martynę Wojciechowską. Straszne wydarzenia

TVN dał im 5 minut sławy. Jedni je wykorzystali, pozostali odeszli w zapomnienie