Martyna Wojciechowska bije na alarm! Zostało nam niewiele czasu, przerażające

Martyna Wojciechowska bije na alarm! Zostało nam niewiele czasu, przerażające Źródło: screen BabskieShorty

Martyna Wojciechowska od dawna zaangażowana jest w projekty związane z ochroną środowiska naturalnego. Dziś wraz z polskimi artystami, dziennikarzami i aktywistami ostrzega przed zmianami, które czekają naszą planetę. Jej zdaniem jeśli nie podejmiemy zdecydowanych kroków, czeka nas katastrofa.

Martyna Wojciechowska, Tomasz Sekielski, Natalia Przybysz, Filip Springer, ale i były prezydent Bronisław Komorowski. Co łączy to grono? Po zakończeniu szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach wszyscy zaapelowali o jedno - wspólne działania na rzecz poprawy klimatu.

Apel sław o działanie. Inaczej czeka nas katastrofa

Aktywność jest skutkiem ustaleń znawców, którzy na szczycie potwierdzili wnioski z wcześniejszego zjazdu w Paryżu. Wybrzmiewają pesymistycznie, by nie napisać, że wręcz katastroficznie. - Nie jest dobrze z klimatem. Każdy z nas jest zagrożonym gatunkiem - mówił na szczycie Tomasz Zubilewicz, znany prezenter pogody. Był on jedną z twarzy organizacji WWF Polska "Jestem zagrożonym gatunkiem". W swoim założeniu miała zwrócić uwagę polityków i aktywistów, że zmiany klimatu grożą na już dziś i dzieją się na naszych oczach. Szczyt w Katowicach był bez wątpienia najlepszym czasem na promocję akcji. Zaczerpnęła ona z wizerunków światowych przywódców. Jak przypomina Gazeta.pl jej przesłanie brzmi "Mamy coraz mniej czasu na uniknięcie klimatycznej katastrofy. W Katowicach ważą się właśnie losy świata".

Martyna Wojciechowska - aktywistka zawiera głos. Mocne słowa reporterki

Groźnie wybrzmiewająca sentencja sprawiła, że do akcji przyłączyło się wiele znanych osobistości życia publicznego. Wśród nich są dziennikarze (Tomasz Sekielski, Dominika Wielowieyska), muzycy (Natalia Przybysz), nawet były prezydent Polski, Bronisław Komorowski. W mediach społecznościowych pojawiają się czarno-białe zdjęcia z podpisami "Jestem zagrożonym gatunkiem") Swój wyrazisty pogląd na sprawę wyraziła też Martyna Wojciechowska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Tylko 1 stopień Celsjusza dzieli nas od zagrożenia wyginięciem! Zostało nam 12 lat. Jeśli w tym czasie nie powstrzymamy wzrostu temperatury, dopuszczając by podniosła się o kolejny stopień, czeka nas katastrofa klimatyczna, której skutki dotkną każdego z nas bezpośrednio - napisała na Facebooku. Wspomniane przez reporterkę 12 lat wzięło się z raportu IPCC. Tyle czasu dają nam analitycy i znawcy przyrody przy założeniu, że ludzkość nie zmieni swoich przyzwyczajeń związanych z zanieczyszczaniem środowiska. Nie dziwi więc, że strona społecznych aktywistów nie prosi, a zmusza już polityków do zdecydowanych działań na rzecz poprawy klimatu. W innym razie, jeśli władze nie podejmą odpowiednich działań, czekają nas opłakane skutki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Martyna Wojciechowska rozgrzała fanów do czerwoności! Burza wokół powrotu „Big Brothera”
  2. Córka Martyny Wojciechowskiej – kto to, czy ma rodzeństwo? Będziecie w szoku
  3. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
  4. Martyna Wojciechowska pokazała swoją mamę! Widać po kim odziedziczyła urodę
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News