Marta Kaczyńska napisała o zaginięciu męża! Poruszenie w sieci

Marta Kaczyńska napisała o zaginięciu męża! Poruszenie w sieci

Marta Kaczyńska w polskich mediach znana jest nie tylko z faktu bycia córką tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Kobieta pisze teksty do jednego z prawicowych magazynów. Jej ostatnie słowa wzbudziły poruszenie w sieci.

Marta Kaczyńska w swoich felietonach już niejednokrotnie doradzała Polakom w wielu kwestiach. Nie zabrakło również tekstu o masturbacji, monogamii czy solariach. Jednak jej najnowszy tekst wywołał prawdziwe poruszenie wśród internautów. Jednym z czynników, które o tym zadecydowały, jest sama treść artykułu, który przybrał formę bardzo feministyczną. Innym jest również fakt, że Kaczyńska pisała o zaginięciu męża.

Marta Kaczyńska zaskoczyła czytelników

Felieton napisany przez Kaczyńską zaczyna się od przypomnienia, jak wyglądały początki uzyskiwania przez kobiety nowych praw. Chodzi między innymi o prawo do głosowania, które, co ciekawe, Polki uzyskały znacznie wcześniej niż Amerykanki. - Dwudziestolecie międzywojenne stanowiło preludium zmian postrzegania statusu kobiet w Polsce - pisze Marta Kaczyńska. Nie da się ukryć, że ten okres dla Polek był wyjątkowo szczególny. Właśnie wtedy wiele kobiet zdecydowało się na pójście na studia oraz podjęcie pracy w zawodach, które do tej pory były typowo męskie. Mowa tu między innymi o prawnikach, adwokatach czy sędziach. W dalszej części swojej pracy Marta Kaczyńska wspomina o roli i prawach kobiet w małżeństwie. Wszystko dlatego, że w 1921 roku kobiety zyskały szereg praw, które dawały im szeroki wachlarz możliwości np. w wypadku zaginięcia męża. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W razie zaginięcia męża żona przejmowała zarząd nad całym majątkiem, a także zyskiwała uprawnienie do występowania przed sądem bez upoważnienia wydanego przez jej męża. Kobiety mogły także zawierać umowy dotyczące wspólnego majątku, o ile uprzednio nie zrezygnowały z możliwości zarządzana nim - dodaje Kaczyńska.   Trzeba przyznać, że mało kto spodziewał się, że spod ręki Kaczyńskiej wyjdzie tekst tak mocno nacechowany wartościami feministycznymi. Wielu internautów było w szoku po przeczytaniu tekstu autorstwa Kaczyńskiej, o czym mocno dali znać w swoich komentarzach. Nie ma co ukrywać, że bratanica Jarosława Kaczyńskiego każdym swoim artykułem coraz bardziej szokuje. Strach pomyśleć co ukaże się w jej kolejnym felietonie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za ślubem syna Zenka Martyniuka kryje się skandal. Niektórzy fani będą zniesmaczeni
  2. Gdzie mieszka Kasia Tusk? Ile zarabia? Największe tajemnice córki b. premiera odkryte
  3. Artur Hippe, szokujące fakty z przeszłości polityka chcącego seksu z 14-latką
Następny artykuł