Przejęta Marta Kaczyńska pilnie apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o dzieci

Przejęta Marta Kaczyńska pilnie apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o dzieci Źródło: Youtube.com Telewizja Republika Kalendarz Historyczny

Marta Kaczyńska jest bardzo zaniepokojona. Kobieta zaapelowała do wszystkich Polaków w sprawie dzieci. Córka byłego prezydenta boi się o przyszłość.

Marta Kaczyńska boi się o przyszłość dzieci. Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich, zaapelowała do wszystkich Polaków. Kobieta jest bardzo zaniepokojona, przyznała, że sprawą powinien zainteresować się rząd.

Marta Kaczyńska boi się o dzieci

Córka Lecha Kaczyńskiego jest z wykształcenia prawnikiem, jednak od 2014 roku publikuje również felietony na łamach tygodnika "Sieci". Jeden z jej ostatnich tekstów dotyczy otyłości wśród polskich dzieci. Kobieta jest bardzo zaniepokojona kondycją zdrowotną większości Polaków. Zaapelowała do czytelników o uwagę w tym zakresie.

- Konsekwencjami nieprawidłowej wagi nastolatków są m.in. takie schorzenia jak stan przednadciśnieniowy, cukrzyca typu 2, stłuszczenie wątroby, a także zaburzenia tolerancji glukozy - napisała w swoim felietonie Marta Kaczyńska.

Kobieta zwróciła uwagę na to, że w Polsce 53 procent kobiet i 68 procent mężczyzn ma nadwagę. Kaczyńska podkreśla, jak ważne jest, by dzieci miały świadomość żywieniową i od najmłodszych lat były uczone prawidłowych nawyków. Powołując się na badania, opublikowane w "Pediatric Obesity" wskazuje, że jeżeli obecne trendy żywieniowe się nie zmienią, to w ciągu najbliższych lat na świecie będzie 268 mln dzieci z nadwagą, a 91 mln z nich będzie walczyć z ciężką otyłością. Kobieta ostrzegła, że jak podała Międzynarodowa Organizacja Zdrowia WHO, w ciągu ostatnich 40 lat podwoiła się liczba osób z nadwagą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta Kaczyńska chce walczyć z nadwagą i otyłością wśród Polaków

Marta Kaczyńska wskazała, że według niej, wprowadzenie tzw. podatku cukrowego, to bardzo prozdrowotne działanie. Podatek ten miałby zasilić budżet kwotą ok. 3 mld rocznie. Większość wpływów byłaby przekazywana NFZ, a pozostała część rozdysponowywana do gmin i Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Felietonistka nie może zrozumieć, dlaczego niektóre media skrytykowały ten pomysł.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne smsy, Ty też? Nie wolno go ignorować, oznacza ogromne niebezpieczeństwo

2. Wnuk Lecha Wałęsy. Do sieci trafiło zdjęcie małego Karola Wałęsy

Oprócz tego, Kaczyńska zwraca uwagę, że pomocne w walce z otyłością byłoby ograniczenie reklam słodyczy oraz wprowadzenie programów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu. 

- Tak by sięganie po słodkości przestało być powszechnym nawykiem od najmłodszych lat - napisała Kaczyńska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty pomagające na problemy z cerą. Warto je włączyć do codziennej diety
  2. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  3. Powalające informacje o Piotrze Gąsowskim. Jego syn miał oczy pełne łez
  4. Synoptycy łapią się za głowy. Niebawem w Polskę uderzy potężna Zehna, sytuacja będzie fatalna
  5. Mąż kazał przeczytać żonie swoje zapiski, a potem strzelił. Najgorszą rzecz zrobił dopiero, kiedy zaczęła krzyczeć
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News