Niebywała afera. CBA właśnie zatrzymała byłego męża Marty Kaczyńskiej

Niebywała afera. CBA właśnie zatrzymała byłego męża Marty Kaczyńskiej Źródło: .

Marta Kaczyńska była z nim przez prawie 10 lat. Teraz okazuje się, że ma poważne problemy. Mężczyzna został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, może mieć postawione poważne zarzuty.

Marta Kaczyńska była z Marcinem D. w latach 2006-2017. W końcu doszło do rozwodu i córka Lecha Kaczyńskiego teraz może się utwierdzać w przekonaniu, że była to słuszna decyzja. Okazało się, że jej mąż jest oskarżony o przestępstwa finansowe. Wokół niego wybuchła ogromna afera. 

Po tym, co się stało, Marta Kaczyńska może być w szoku

CBA prowadzi śledztwa w sprawie afer związanych ze SKOKami Wołomin. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, w postępowaniu pojawiły się nowe wątki. Trzeba było zatrzymać aż trzy osoby. Wśród nich jest były podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa z lat 2004-2005, warszawski i trójmiejski adwokat Marcin D. Ten ostatni, będący obecnie przedstawicielem jednej z warszawskich firm, jest także byłym mężem Marty Kaczyńskiej.

Ponadto zatrzymano byłego wiceministra skarbu państwa, Przemysław W. byłego działacza SLD. Pełnił również w przeszłości funkcje wiceministra skarbu państwa. Zajmował się choćby częścią reprywatyzacji.

- To bardzo wpływowa postać sektora bankowego i nie tylko. Wcześniej urzędnik MF. Gdy rząd SLD odchodził, zajmował się prywatyzacjami min. PKO BP. Swego czasu Hanna Gronkiewicz-Waltz przygarnęła go do stołecznego MPWiK - informował Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.

CBA prowadzi śledztwo w sprawie SKOKu Wołomin

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po przeszukaniu, zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury w Szczecinie. Tam rzekomo mają im zostać postawione zarzuty. Już przed rokiem za podejrzenie przestępstw finansowych w związku z aferą SKOKów, zatrzymano kilka "szych". Wśród nich byli kierownicy Komisji Nadzoru finansowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Zginął w wyniku poważnego wypadku, fani w żałobie
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Zatrzymani byli oskarżeni o działanie na szkodę interesu publicznego. W wyniku ich działań państwo miało być narażone na straty wysokości 1,5 miliard złotych. Ponadto w aferze SKOK Wołomin, nielegalnie zdobyte pieniądze miały wynieść 58 milionów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mógł je mieć Tomasz Lis. 8 objawów ostrzegających 24 godziny przed udarem
  4. Jacek Rozenek skomentował ciążę Małgorzaty Rozenek. Takich słów nikt się nie spodziewał
  5. Pyszne, kremowe ciasto bez pieczenia to prawdziwy hit. Każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis

Źródło: Money PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News