Dopiero po latach wychodzi na jaw, jaka naprawdę była Maria Kaczyńska. Jej córka nie mogła dłużej milczeć

Dopiero po latach wychodzi na jaw, jaka naprawdę była Maria Kaczyńska. Jej córka nie mogła dłużej milczeć Źródło: prezydent.pl

Marta Kaczyńska straciła oboje rodziców już niemal 10 lat temu, tj. 10 kwietnia 2010 roku. Teraz, po tak długim czasie od katastrofy smoleńskiej, zdecydowała się powiedzieć, jaka naprawdę była jej matka.

Marta Kaczyńska jest felietonistką konserwatywnego portalu internetowego "wSieci". Na jego łamach niejednokrotnie pisała o swoich ukochanych rodzicach. Tym razem, w dziesiątą rocznicę, postanowiła napisać całą prawdę o swojej matce.

Marta Kaczyńska nie mogła dłużej milczeć, napisała prawdę o swojej matce

Z początku, córka pary prezydenckiej sądziła, że na obchodach 70. rocznicy ludobójstwa w Katyniu wybierze się jedynie jej ojciec, Lech. Dzień przed wylotem dowiedziała się, że samolotem będzie lecieć także pierwsza dama, jej matka. Miała wspomnieć tam swojego stryja, Witolda Mackiewicza, który był jedną z ofiar ludobójstwa, 17 maja 1940 roku w Charkowie.

Po powrocie z delegacji cała rodzina miała spotkać się nad polskim morzem. Niestety, resztę tej historii już znamy. Marta Kaczyńska w swoim felietonie, wiele miejsca poświęciła postaci swojej matki. Zdecydowała się napisać jaka była naprawdę.

- Maria Kaczyńska była bezpośrednia i naturalna. Miała ogromne poczucie humoru i dystans do siebie. Jej szczere niebieskie, śmiejące się oczy zapadły w pamięć zapewne nie tylko najbliższym. Była niespotykanie komunikatywna i szybko nawiązywała znajomości - pisała jej córka w felietonie dla tygodnika "wSieci".

Maria Kaczyńska jako pierwsza dama. Jej córka nie ma wątpliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak napisała w felietonie Marta Kaczyńska, z ją matką wiązała się jeszcze jedna historia. Gdy Lech Kaczyński został wybrany przez prezydenta, wiele osób wątpiło, czy jego żona sprosta zadaniu bycia pierwszą damą w państwie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki przekazał nowe zakazy dla Polaków. Dużo się zmieni, Polacy przecierają oczy ze zdumienia

2. Media dotarły do dawnych kolegów Szumowskiego. Obnażyli całą prawdę, zdradzili ich prywatne rozmowy

- [...] sympatia i szacunek, okazane jej zwłaszcza po tym, kiedy tragicznie zginęła, świadczą o tym, że i tym razem nie zawiodła. Tysiące tulipanów i tłumy ludzi na trasie przejazdu trumny z jej ciałem pokazały, że sprostała zadaniu - czytamy w felietonie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News