Dziennikarz zwyzywany i opluty na Marszu Równości. Jest film

Dziennikarz zwyzywany i opluty na Marszu Równości. Jest film Źródło: Twitter/LGBTNewsPL

Marsz Równości został po raz pierwszy zorganizowany w Białymstoku. Środowiska narodowe w ramach odpowiedzi zorganizowali kontrmanifestację. Przez zachowanie przeciwników marszu LGBT, ucierpiał dziennikarz.

Marsz Równości na Podlasiu maszerował pod hasłem "Białystok miastem dla wszystkich". Na manifestacji pojawił się dziennikarz, który postanowił również podejść do drugiej strony sporu. Niestety, został zwyzywany i opluty, co zostało uwiecznione na nagraniu.

Marsz Równości został zakłócony przez środowiska narodowe. Ucierpiał dziennikarz

Aktywista współpracujący z OKO.Press nagrał, jak został zaatakowany przez środowiska narodowe, które były organizatorami kontrmanifestacji przeciwko środowiskom LGBT. Został opluty i zwyzywany niewyszukanymi epitetami.

- Je**ć cię k**wo, zboczeńcu. Won mieszańcu - krzyczał uczestnik przeciwnej manifestacji.

Dziennikarz próbował wyperswadować napastnikom, że jest z prasy i ma pełne prawo, aby tu przebywać. Po otoczeniu przez grupę rosłych i agresywnych mężczyzn poczuł się zagrożony i zaczął wzywać policję. Funkcjonariusz pojawił się po dosłownie kilku sekundach i oddzielił dziennikarza od agresorów.

Robert Biedroń komentuje sprawę. Stwierdził, że służby nie zachowały się jak na leży

Incydent odbił się szerokim echem w środowisku dziennikarskim oraz LGBT. Nie dziwi więc, że komentarza udzielił jeden z najbardziej znanych przedstawicieli mniejszości seksualnych w Polsce, Robert Biedroń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziennikarz OKO.Press w atmosferze linczu zaatakowany i opluty na marszu równości w Białymstoku. Bierna postawa policji. Marsz równości powinien być świętem radości i tolerancji. Niestety, nie w Polsce. Działania rządzących i podlegających im służb skończą się tragedią - skomentował lider Wiosny na swoim Twitterze.

Jednak trudno stwierdzić, co takiego niewłaściwego w reakcji służb zauważył Robert Biedroń. Policja pojawiła się dosłownie chwilę po incydencie i oddzieliła zwaśnione strony. Ponadto funkcjonariusz, który przyszedł, odpychał agresorów od zaatakowanego dziennikarza. Zauważył to zresztą jeden z internautów, który zamieścił swoje wątpliwości w komentarzu.

- Policja zachowała się wzorowo i chroniła, jak tylko mogła [...] nie wtrącała się w jakieś kłótnie, ale rozdzielała i chroniła - skomentował użytkownik Twittera.

  1. 24-latka zarabia rocznie 200 tysięcy złotych. To, co robi ze swoimi klientami jest tak szokujące, że niewielu miałoby odwagę tego spróbować
  2. Nie żyje Robert. Kochały go tysiące w Polsce i na świecie. Robił zawrotną karierę. Nagła śmierć WSTRZĄSNĘŁA wszystkimi
  3. Policja mogła znaleźć wcześniej Dawidka? Ponure ustalenia mediów
  4. Policja poinformowała właśnie w TVN o odnalezieniu 5-letniego Dawidka. Tragiczny finał poszukiwań
  5. Kobieta wrzuciła staruszkę pod pociąg. Nagranie z miejskiego monitoringu przeraża
  6. Policja pilne wezwała Jackowskiego ws. Dawidka. Kulisy finału poszukiwań ścinają z nóg

Źródło: Twitter

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu