Drugi rok z rzędu malkontenci krytykują marsz Prezydenta Komorowskiego z okazji Święta Niepodległości. Bo mało ludzi, bo to za różowo, czy za mało flag, bo sami urzędnicy. Ja w tym ostatnim elemencie widzę w ów marszu największą zaletę.

Larum podnieśli internauci na widok grafiki dziękczynnej Prezydenta, ponieważ jest ona zeszłoroczna:

10431679_362754287231399_2820995198648740585_n

Drodzy internauci – czy to ważne? Błąd lub zamierzone działanie, zdjęcie jest ładne. Co prawda, na marszu było mniej osób, niż w roku ubiegłym. Ale czy to źle? Wiadomo przecież, że biorą w nim udział jedynie urzędnicy jaśnie nam Panującego, a to oznacza jedynie, że szeregi administracji zostały zmniejszone. Czasy mamy ciężkie, to i Prezydent mniej pieniędzy ze skarbca pobiera na utrzymanie swoich dworzan. Zapewne, jeśli uczestników byłoby więcej, podniosłaby się krytyka o to, że armia urzędników się zwiększyła. Internauci, please. Prezydent Komorowski z natury swojej jest skromny, toteż nie obwieścił na lewo i prawo, z jakiego powodu pochód był skromniejszy. Przeciwnie, na grafice dziękczynnej widnieje pochód z roku poprzedniego (bo choć w Marszu Prezydenta Komorowskiego szło około pięciuset osób, według statystyk wzięło w nim udział 20 tysięcy osób), by pokazać na większej próbie uczestników, że świętować można spokojnie. Bez burd i awantur. By pokazać, że można bez kordonów uzbrojonej po zęby policji. Że można bez latających sztachet i kostek brukowych.

Przestańmy się kłócić, przestańmy myśleć i liczyć. Jakby to ujął red. Kraśko, marchewki przez rzodkiewki, bo, jakby to ujął red. Kajdanowicz, to, co tam widzimy, jest najmniej ważne. Cieszmy się wolną Polską, bo orzeł może. Morze?

Zobacz również

Korpopionek, Student WPiA UG, publicysta. Krytyk islamu, przeciwnik relatywizmu, wróg lewactwa.