Marsz Niepodległości i państwowe obchody setnej rocznicy 11 listopada 1918 roku odbywają się w atmosferze politycznego skandalu. Na ulicach Warszawy odbywają się obecnie dwa marsze, jeden zorganizowany przez władze państwowe, drugi przez środowiska narodowe i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Niestety doszło już do pierwszych aktów prowokacyjnej przemocy wobec policji.

Marsz Niepodległości od lat budzi ogromne kontrowersje. Organizują go środowiska narodowe i nacjonalistyczne nie tylko z Polski, ale także innych krajów. Są one jednak ułamkiem wszystkich uczestników, lecz kreują jego obraz.

Dla wielu uczestników ważniejsze jest pokazanie się z flagą organizacji lub partii niż z flagą Rzeczypospolitej Polskiej. Niestety, jak obawiano się wcześniej, doszło już do zaczepek ze strony przedstawicieli skrajnej prawicy.

Marsz Niepodległości: rzucono race w stronę policji

Delikatnie mówiąc nie najmądrzejsi uczestnicy Marszu Niepodległości, dokonali pierwszej prowokacji, chcąc zmusić policję do fizycznej konfrontacji. Na Rodzie de Gaulle’a rzucono w stronę mundurowych zapalone race.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

12 listopada prezentem od rządzących? Internauci żartują z hojności władzy [MEMY]

Na razie nie doszło do eskalacji przemocy, policja odpowiedzialnie stara się nie reagować. Nie wiadomo również, czy osoby odpowiedzialne za prowokacje zostały jakkolwiek utemperowane, czy to przez innych uczestników Marszu, czy mundurowych. W ramach dodatkowego zabezpieczenia wydarzenia na miejscu znajduje się Żandarmeria Wojskowa.

Moment rzucenia materiałów pirotechnicznych w stronę pilnujących porządku na marszu policjantów, uwieczniono na niżej zamieszczonym zdjęciu. Miejmy nadzieję, że nie powtórzą się sceny sprzed kilku lat, gdy wyrywano bruk i dochodziło do regularnych zamieszek.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zaczęło się! Światowe media: prezydent Polski na czele marszu faszystów
  2. Zenek Martyniuk dał czadu jak nigdy! Fanom opadły szczęki
  3. Robi się niebezpiecznie! Siedziba PiS ZDEWASTOWANA
  4. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?

10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]

źródło: TVN24

Zobacz również