„Marsz Miliona”, który miał odbyć się 10 kwietnia, w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej, jednak się nie odbędzie. Pierwotnie deklarowano, że będzie to pochód poparcia dla rządu w kontrze do manifestacji KOD. PiS zaprzecza, by kiedykolwiek zapowiadał organizację zgromadzenia.

Na pochód zapraszała m.in posłanka Krystyna Pawłowicz, ale PiS odcina się od pomysłu. Poseł Jarosław Krajewski powiedział na antenie TVN24, że partia oficjalnie nigdy nie zapraszała na taki marsz.

– Dziś prosimy i wzywamy wszystkich patriotów, by wsparli swe demokratyczne władze, które tego wsparcia dziś bardzo potrzebują. By pokazali, że obecna polska Targowica, opozycja, zdrajcy, kolejny raz w naszej historii knujący przeciwko Polsce, jawnie, razem z naszymi zagranicznymi wrogami – pisała Pawłowicz.

W urzędzie m.st. Warszawy zarejestrowano przemarsz na kilkadziesiąt tysięcy osób, choć pierwotnie zakładano, że w pochodzie weźmie udział rekordowa liczba osób. Miało to być zgromadzenie poparcia dla rządu Beaty Szydło oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

Okazuje się, że organizatorem były kluby Gazety Polskiej, a nie Prawo i Sprawiedliwość. Zainteresowani wyjazdem mieli się kontaktować z koordynatorami Klubu Gazety Polskiej. Mimo wszystko, w całej Polsce 10 kwietnia odbędą się liczne zgromadzenia w związku z szóstą rocznicą katastrofy smoleńskiej, która pochłonęła życie 96 osób, w tym śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również