Jest afera. Ujawnione właśnie informacje o Pudzianowskim ścinają z nóg

Jest afera. Ujawnione właśnie informacje o Pudzianowskim ścinają z nóg Źródło: .

Mariusz Pudzianowski podpadł gminie, w której mieszka. Jak wynika z dokumentów, jest on nie tylko sportowcem i celebrytą, ale też przedsiębiorcą i rolnikiem.

Mariusz Pudzianowski, który znany jest jako sportowiec i osoba publiczna, działa także aktywnie w branży transportowej. Nie robi z tego tajemnicy i chętnie chwali się zdjęciami  w ciężarówce. Ostatnio internauci krytykowali go za robienie zdjęć selfie w trakcie jazdy z niezapiętymi pasami. Jak się okazuje, działalność firmy transportowo-spedycyjnej Team Mariusz Pudzianowski może być dużo bardziej kontrowersyjna. Portal Money.pl dotarł do dokumentów, z których wynika, że baza firmy w Białej Rawskiej mieści się na terenach przeznaczonych na działalność związaną z rolnictwem i hodowlą. Tymczasem nie wiadomo, czy taką działalnością kiedykolwiek zajmował się "Pudzian".

Mariusz Pudzianowski udaje rolnika?

Jak twierdzi prawnik, prowadzenie działalności związanej z transportem na gruntach rolniczych może być przestępstwem skarbowym, bo wówczas płaci się mniejsze podatki o kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. W związku z tym, że "Pudzian" ma firmę od kilkunastu lat, straty gminy mogą być ogromne. Co więcej, nie wiadomo, czy działka, na której mieści się firma Pudzianowskiego została odrolniona. Jeśli nie, to trzeba byłoby zapłacić za to nawet pół miliona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informator portalu Money.pl udał się na miejsce, w którym według strony internetowej znajduje się firma Pudziana.

- Hale firmy Team mieszczą się w innym punkcie na mapie Białej Rawskiej - przy ulicy Ogrodowej. Ten adres nie widnieje już na stronie biznesu "Pudziana". Jednak trudno hal nie łączyć z firmą celebryty. Na budynkach znajdują się wielkie napisy "Pudzian Team", a przy nich parkują olbrzymie ciężarówki z wizerunkiem sportowca - relacjonuje.  

- "Pudzian" informuje w dokumentach i na stronie, że prowadzi działalność przy ul. Mickiewicza. Ale pod podanym adresem jest pusta działka. Jego tiry parkują przy halach na Ogrodniczej, tam też zaprasza klientów. Trochę to dziwne, prawda? - dodaje.

Dzisiaj grzeje: 1. 2-letnia dziewczynka zabiła swoją mamę. Kobieta umierała na jej oczach
2. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy

"Firma nie prowadzi usług transportowych"

Kilka miesięcy temu kontrolę w firmie Pudzianowskiego przeprowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi. Jej wyniki są zaskakujące - jak ustalono, firma od 2 lat nie prowadzi już działalności związanej z transportem, a 18 pojazdów, które posiada, służy do promocji wydarzeń sportowych. Jednak wciąż nie wiadomo, co mają one wspólnego z działalnością rolniczą. Pudzian póki co nie odpowiedział na żadne pytania w tej sprawie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej
  2. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  3. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane
  4. Hanna Lis wydała oświadczenie. Chodzi o hospitalizację Tomasza Lisa
  5. Dwoma składnikami odmienisz swoją sałatkę na święta. Rodzina będzie wniebowzięta, tak dobra nie była jeszcze nigdy
  6. Podczas ślubu w kościele goście nagle zaczęli po kolei wstawać. Pan młody nie wytrzymał, jego reakcja powala

Źródło: money.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News