Ksiądz palił i uprawiał marihuanę na plebanii. Afera w polskim kościele

Ksiądz palił i uprawiał marihuanę na plebanii. Afera w polskim kościele Źródło: fot. wikimedia.org

Nielegalna w Polsce marihuana pożądana jest nie tylko przez młodzież i jej starszych entuzjastów. Okazuje się, że jej narkotyczne właściwości doceniają także duchowni. Policja postawiła zarzuty księdzu, który suszone kwiaty konopi indyjskiej palił, uprawiał i rozprowadzał.

Kierowane przez Zbigniewa Ziobrę Ministerstwo Sprawiedliwości pilnie pracuje nad takim prawem narkotykowym, które skutecznie odstraszałoby potencjalnych "przestępców". Ilość dostępnych na rynku narkotyków nie wydaje się jednak spadać, a chęć ich wytwarzania wykazują coraz to nowe grupy. Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali niedawno miejscowego księdza, który nie tylko palił, ale i produkował i rozprowadzał marihuanę oraz ekstazy. Sąd otrzymał już akt oskarżenia wobec duszpasterza. Na księdzu ciążą również inne zarzuty. Wszystkie z nich są bardzo poważne. Przekonany o konieczności umieszczenia duchownego w zakładzie karnym sędzia, mógłby skazać go nawet na ćwierć wieku pozbawienia wolności.

Marihuana na plebanii w Gorzowie Wielkopolskim

Sprawdzający za pomocą internetu, kto nabywał sprzęt do hodowania marihuany policjanci, na trop 32-letniego księdza trafili na początku tego roku. Kilka tygodni śledztwa wystarczyło, by w marcu zatrzymać Dariusza T. Ksiądz swoją plantację konopi prowadził na plebanii na gorzowskim osiedlu Słonecznym. W jego pokoju znaleziono ponadto wypieki, w których znajdowała się marihuana. Policjanci ustalili, iż przeznaczone były na sprzedaż i do częstowania gości. - Dariuszowi T. zarzucono także udzielanie ecstasy dwóm osobom w celu uzyskania korzyści majątkowej, a także nakłaniania innej osoby do składania fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania - powiedział TVN24 Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim. Księdzu w uprawie i sprzedaży narkotyku pomagał jego przyjaciel Franciszek D. Był on również nakłaniany przez T. do kłamania podczas przesłuchać, co również stało się zarzutem w sprawie, w której obaj panowie zostali oskarżeni. - Do czasu wyjaśnienia sprawy biskup diecezjalny polecił duchownemu, by wycofał się z posługi duszpasterskiej. Ksiądz nie będzie więc odprawiał dla wiernych mszy świętych, spowiadał, uczył religii w szkole ani podejmował innych działań duszpasterskich - mówił mediom na początku kwietnia rzecznik kurii oskarżonego księdza ks. Andrzej Sapieha. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS robi wszystko, aby to ukryć. Ich człowiek jest powiązany ze zbrodniarzem
  2. Co tam się dzieje?! Paraliż w ministerstwach
  3. Już wiemy dlaczego Twój pies nie lubi tego człowieka!
  4. Styl gwiazd – Monika Brodka
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News