Słynny polski aktor rozlicza się z alkoholizmem. Skrzywdził wiele osób

Słynny polski aktor rozlicza się z alkoholizmem. Skrzywdził wiele osób Źródło: Fot. YouTube/Newsweek Polska

Marian Opania jest jednym z najlepszych, najbardziej cenionych polskich aktorów. Artysta przed laty zmagał się jednak z alkoholizmem, o którym zdecydowanie trudno mu zapomnieć. Jako że gwiazdor zdaje sobie sprawę z tego, jak nałóg skrzywdził jego bliskich, dziś próbuję rozliczyć się z przeszłością.

Opania przyznał w rozmowie z mediami, że pozostaje trzeźwy od trzydziestu lat. W ogóle nie zdarza mu się już zaglądać go kieliszka, gdyż całkowicie przewartościował swoje życie.

Marian Opania podjął odważną zawodową decyzję

Aby rozliczyć się z przeszłością, gra obecnie monodram o codzienności alkoholika. Chociaż jest to bolesne doświadczenie dla jego najbliższych, starają się wspierać artystę w jego nowym projekcie. - Nie piłem i nie paliłem przez całe studia, a potem zacząłem jedno i drugie. Wpadłem w taki wir roboty, że pozwalałem sobie: "A, koniaczek, bardzo dobrze". Może miałem genetyczne skłonności do wódeczki? Ja, który w czasie przyjęcia maturalnego wylewałem alkohol do kwiatków. (...) W latach 70. miałem potężny problem z piciem. Nie obsadzali mnie w filmach, to głębiej sięgałem do kieliszka, a nie obsadzali, bo za głęboko sięgałem. Piekło - opowiedział szczerze o swej przeszłości Opania.

Jak artysta zerwał z nałogiem?

Aktor ujawnił także, co pomogło mu wyjść z nałogu. Uważa bowiem, że otwarte mówienie o problemie może pomóc innym uzależnionym. - Przede wszystkim trzeba być otoczonym przez życzliwych, kochających ludzi, którzy rozumieją problem, wiedzą, że to choroba. Po drugie trzeba sobie znaleźć jakiś wielki, nadrzędny cel i do niego uparcie dążyć. Dla mnie to była rodzina i budowa domu. (...) Myślę, że dzięki wierze lżej jest przeżywać życiowe problemy - także te związane z aktorstwem. Nieprzypadkowo w tym zawodzie jest tak wielu ludzi poranionych czy uzależnionych. Myślę, że można tego uniknąć dzięki wierze - wyjawił zmagający się z demonami przeszłości aktor. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lewandowska nie wytrzymała linczu po meczu. Wykonała desperacki krok
  2. Pamiętacie ją? Kontrowersyjna gwiazda z HUKIEM wraca do polskiego show-biznesu
  3. Jest nowe prawo. Widzowie Polsatu i TVN zrozpaczeni, tego nie będzie się dało oglądać
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News