Bardzo dobrze znaliśmy go z Sejmu. Niestety, media przekazały informacje o śmierci byłego posła
Aneta Wasilewska - 1 Czerwca 2020

Bardzo dobrze znaliśmy go z Sejmu. Niestety, media przekazały informacje o śmierci byłego posła

Marian Filar nie żyje. O śmierci byłego posła i wykładowcy poinformowała "Gazeta Wyborcza". Niebywale przykre wiadomości szybko obiegły media w całym kraju.

Marian Filar odszedł w wieku 77 lat. O śmierci znawcy prawa karnego, byłego prorektora UMK, dziekana Wydziału Prawa i Administracji oraz posła na Sejm poinformowała dziś "Gazeta Wyborcza".

ŻonaŻona przyłapała męża na zdradzie w knajpie. Jej reakcja była bezbłędna, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Marian Filar nie żyje

Marian Filar był znany wszystkim Polakom, jako posł na Sejm. W 1967 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1972 roku doktoryzował się z prawa. Już pięć lat później uzyskał habilitację. Przez lata 1978–1979 wykładał w Wyższej Szkoły Oficerskiej MSW im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie.

Profesorem został w 1991 roku. Rok wcześniej mianowano go kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej UMK w Toruniu. Pracował także jako dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu w latach 1988–1990, a przez lata 1990 do 1993 był prorektorem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta - przerażająca historiaUmierała bardzo długo, do samego końca towarzyszył jej nieziemski ból. Wszystko przez czynność, którą codziennie robią miliony kobietCzytaj dalej

Marian Filar wykładał nie tylko w Polsce, ale i za granicami naszego kraju. Sprawował także funkcję eksperta Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw zapobiegania i kontroli przestępczości. Podczas swojej pracy przyczynił się do kodyfikacji prawa karnego i lekarskiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Śmiali się z niego, gdy pojawił się na scenie. Kiedy zaczął swój występ, nie byli w stanie powstrzymać łez
2. Minister Edukacji właśnie wydał oświadczenie. Wiadomo już, co z powrotem uczniów do szkół przed wakacjami

Marian Filar i działalność polityczna

Marian Filar już od początku lat 90. włączył się w działalność polityczną w Polsce. Należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności, a ostatecznie do Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu przez lata 1997–2001.

Obrazy Pikio

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dzisiaj MEN wprowadza nowe zmiany. Co czeka uczniów szkołach?
  2. Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 lat
  3. Uwaga, przygotujcie się na kontrolę. Kara może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych
  4. Media przemilczały całą sprawę. Nie żyje Bronisław Liberda
  5. Brzuch 16-latki nie przestawał rosnąć. Kiedy lekarze dowiedzieli się, co jest w środku, podjęli pilną decyzję
  6. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

Michał Wiśniewski matka tragediaMama Wiśniewskiego przerwała milczenie. Wiele osób nie miało pojęcia o wielkiej tragediiCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News