Pan Marek stracił czucie w nogach. Szpital w Łodzi nie chce go zbadać, bo "jest za gruby"

Pan Marek stracił czucie w nogach. Szpital w Łodzi nie chce go zbadać, bo "jest za gruby" Źródło: Pixabay/valelopardo

Pan Marek przeżywa ogromny dramat. Ciężko chory mężczyzna stracił czucie w nogach, jednak - jak twierdzi mężczyzna - placówka odmówiła mu udzielenia pomocy. Powodem miała być zbyt wysoka waga.

Marek Baran z Łodzi jest osobą niepełnosprawną. 67-latek choruje od ponad dwóch dekad. Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim. W ostatnim czasie stan jego zdrowia znacznie się pogorszył. Pewnego dnia całkowicie stracił czucie w nogach. Jedynym wyjściem z sytuacji była natychmiastowa interwencja lekarza.

Mężczyzna zadzwonił na pogotowie. Karetka przetransportowała go do jednego z łódzkich szpitali, gdzie miał nadzieję otrzymać pomoc. Tak się niestety nie stało. 67-latek twierdzi, że pracownicy placówki medycznej poinformowali go, że nie zrobią mu koniecznych badań. Powodem miała być jego otyłość.

Pan Marek z Łodzi nie otrzymał pomocy. Powodem miała być jego otyłość

Schorowany mężczyzna twierdzi, że lekarka z izby przyjęć wprost odmówiła mu wykonania koniecznych badań:

- Lekarka powiedziała: "Pan jest gruby, my tu nie możemy zrobić ani rentgena, ani tomografu”. A po jakimś czasie usłyszałem, że do szpitala nie zostanę przyjęty - skarżył się pan Marek w rozmowie z mediami. 

Mężczyzna jest nie tylko schorowany, ale również otyły. Cierpi na otyłość patologiczną i waży 160 kg. Po wspomnianej wizycie w szpitalu, pan Marek zgłosił się do innej placówki, która wykonała konieczne badania. Stwierdzono poważne zmiany zwyrodnieniowe, jednak będą one trudne do wyleczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mężczyzna pozwał łódzki szpital. Wniosek jest już w prokuraturze

Łódzki szpital wydał oficjalne oświadczenie w sprawie. Zdaniem władz placówki, pan Marek otrzymał pomoc i nie wymagał hospitalizacji:

- Karetka przywiozła pacjenta na izbę przyjęć, przeprowadzony został wnikliwy wywiad oraz zlecono konsultacje celem oceny stanu zdrowia pacjenta. Zespół izby przyjęć uznał, że nie ma wskazań do przyjęcia pacjenta do szpitala - napisano w komunikacie. 

Sprawa trafiła do prokuratury. Pan Marek pozwał szpital. Mężczyzna chce wiedzieć, dlaczego został potraktowany w taki sposób. Mężczyzna ma nadzieję, że zostanie przebadany przez biegłych. Do dziś nie odzyskał czucia w nogach, a szanse powrotu do zdrowia są bardzo niewielkie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia aktorka URODZIŁA! Pokazała się w bikini i zszokowała wszystkich!
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

źródło: Fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News