Obóz Prawa i Sprawiedliwości jest znany z tego, że jest bardzo różnorodny i wewnętrznie podzielony. Świadczyć o tym może fakt, iż co jakiś czas w mediach pojawiają się nowe doniesienia pochodzące od polityków ze środowiska PiS. Tym razem ofiarą ataku padł prezes partii rządzącej!

Były europoseł PiS Marek Migalski zaatakował w mediach politykę swojej starej partii. Zdaniem Migalskiego, nie jest dobrze, ponieważ partia rządząca zaczyna dokonywać zmian w ordynacji wyborczej. Ordynacja wyborcza to zbiór zasad, które określają sposób przeprowadzania wyborów, a także warunki, które wpływają na wynik.

Przykładowo, w zależności od tego, jaki mamy układ okręgów wyborczych i jaki jest sposób przeliczania głosów na mandaty parlamentarzystów, premiowane mogą być partie duże lub małe. Rozwiązaniem, które stara się pogodzić pluralizm i skuteczność działania Sejmu, jest system mieszany.

– Jestem przekonany, że PiS wkrótce będzie grzebać także w ordynacji do Sejmu. Skoro jednak w tym grzebią, to potwierdza się, że opozycja wcale nie ma się tak źle – powiedział w rozmowie.

Marek Migalski ujawnia prawdę o PiS

– Na pewno nie jest to „pełna demokracja”. A na ile to demokracja okaleczona? Do opisania aktualnej rzeczywistości używam określenia „dyktatura hybrydowa”, nawiązującego oczywiście do pojęcia wojny hybrydowej. Żyjemy w ustroju, w którym zachowano elementy demokracji, ale nie przestrzega się już demokratycznych zasad i wartości. – stwierdził w rozmowie z portalem NaTemat.

Jego wypowiedź może być kolejnym ostrzem, które zostało obnażone i skierowane w stronę Jarosława Kaczyńskiego. Dla prezesa może być to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ jest to głos byłego członka organizacji. Problem „kryzysu demokracji” w Polsce jest sprawą bardzo złożoną, ponieważ każdy z nas widzi jej idealną wersję w inny sposób. Jednocześnie w debacie publicznej radykalizują się poglądy i język czego efektem jest m.in. brak możliwości dojścia do kompromisu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skandal! Ujawniono operację Sejm, PiS będzie miał kłopoty

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chcą zlinczować Morawieckiego! „Zbezcześcił pamięć Powstańców”

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chciała mieć zdjęcie z rekinami, jeden z nich ją zaatakował

Marek Migalski
fot. wikimedia
Marek Migalski
fot. twitter.com/Marek Migalski

 

Marek Migalski
fot. flickr.com

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


Najbardziej idiotyczne seriale w polskiej telewizji [ZDJĘCIA]

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.