Były polityk PiS uderza w Kaczyńskiego. Pogrąży prezesa ostatecznie?

Były polityk PiS uderza w Kaczyńskiego. Pogrąży prezesa ostatecznie?

Obóz Prawa i Sprawiedliwości jest znany z tego, że jest bardzo różnorodny i wewnętrznie podzielony. Świadczyć o tym może fakt, iż co jakiś czas w mediach pojawiają się nowe doniesienia pochodzące od polityków ze środowiska PiS. Tym razem ofiarą ataku padł prezes partii rządzącej!

Były europoseł PiS Marek Migalski zaatakował w mediach politykę swojej starej partii. Zdaniem Migalskiego, nie jest dobrze, ponieważ partia rządząca zaczyna dokonywać zmian w ordynacji wyborczej. Ordynacja wyborcza to zbiór zasad, które określają sposób przeprowadzania wyborów, a także warunki, które wpływają na wynik. Przykładowo, w zależności od tego, jaki mamy układ okręgów wyborczych i jaki jest sposób przeliczania głosów na mandaty parlamentarzystów, premiowane mogą być partie duże lub małe. Rozwiązaniem, które stara się pogodzić pluralizm i skuteczność działania Sejmu, jest system mieszany. - Jestem przekonany, że PiS wkrótce będzie grzebać także w ordynacji do Sejmu. Skoro jednak w tym grzebią, to potwierdza się, że opozycja wcale nie ma się tak źle - powiedział w rozmowie.

Marek Migalski ujawnia prawdę o PiS

- Na pewno nie jest to "pełna demokracja". A na ile to demokracja okaleczona? Do opisania aktualnej rzeczywistości używam określenia "dyktatura hybrydowa", nawiązującego oczywiście do pojęcia wojny hybrydowej. Żyjemy w ustroju, w którym zachowano elementy demokracji, ale nie przestrzega się już demokratycznych zasad i wartości. - stwierdził w rozmowie z portalem NaTemat. Jego wypowiedź może być kolejnym ostrzem, które zostało obnażone i skierowane w stronę Jarosława Kaczyńskiego. Dla prezesa może być to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ jest to głos byłego członka organizacji. Problem "kryzysu demokracji" w Polsce jest sprawą bardzo złożoną, ponieważ każdy z nas widzi jej idealną wersję w inny sposób. Jednocześnie w debacie publicznej radykalizują się poglądy i język czego efektem jest m.in. brak możliwości dojścia do kompromisu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skandal! Ujawniono operację Sejm, PiS będzie miał kłopoty

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chcą zlinczować Morawieckiego! „Zbezcześcił pamięć Powstańców”

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chciała mieć zdjęcie z rekinami, jeden z nich ją zaatakował

Marek Migalski fot. wikimedia Marek Migalski fot. twitter.com/Marek Migalski   Marek Migalski fot. flickr.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News