Kuchciński dostał szału! Czołowi posłowie opozycji dostali ZAKAZ wjazdu do Sejmu

Kuchciński dostał szału! Czołowi posłowie opozycji dostali ZAKAZ wjazdu do Sejmu

Protest w Sejmie, który rozpoczął się w środę, przyniósł nieoczekiwane konsekwencje. Po tym, jak czołowi politycy chcieli wprowadzić do budynku parlamentu osoby postronne, marszałek Marek Kuchciński dostał szału. Dziś nie pozwala posłom opozycji wjechać do Sejmu!

Nikt nie spodziewał się, że środowe wydarzenia przyniosą tak poważne konsekwencje. Protestujący nie byli wpuszczani do Sejmu, przed którym ustawiły się kordony policji i Straży Marszałkowskiej. Twoje posłów opozycji: Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, postanowili mimo wszystko dopuścić protestujących do budynku. Przewieźli ich ukrytych w bagażnikach, po czym protestujący rozwiesili sztandary w środku i pomalowali ściany Sejmu niebieskim sprayem.

Marek Kuchciński wyciąga bolesne konsekwencje. Posłowie opozycji dostali poważny zakaz

W wyniku zaistniałej sytuacji Straż Marszałkowska wdrążyła nowe środki bezpieczeństwa. Wszystkie samochody przed wjazdem są dokładnie kontrolowane, niezależnie od tego, kto nimi jedzie. To jednak nie wystarczyło. Marszałek Marek Kuchciński wydał najwyraźniej zakaz wjazdu dla polityków, którzy poprzedniego dnia najbardziej przyłożyli się do zniszczenia budynku Sejmu. Ryszard Petru opublikował dziś wpis na Twitterze, w którym informuje o całej zaistniałej sytuacji. - Dzis Marszałek Kuchciński nie wpuścił mnie samochodem na teren Sejmu. Ciekawe jaki będzie kolejny krok. Są równi i równiejsi - napisał zirytowany Petru. Obecne posiedzenie zakończy się dopiero jutro - do tej pory posłowie mają zakaz wjazdu samochodami przed budynek Sejmu. Protest jest dziś od rana kontynuowany. Obywatele RP oraz Strajk Kobiet walczą o to, by polski rząd posłuchał zaleceń Komisji Europejskiej odnośnie Sądu Najwyższego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News