Zdumiewające słowa na antenie TVP. "Loty Kuchcińskiego przekładają się na rozwój gospodarczy"

Zdumiewające słowa na antenie TVP. "Loty Kuchcińskiego przekładają się na rozwój gospodarczy" Źródło: Screen/ YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Marek Kuchciński podał się do dymisji i nie jest już marszałkiem Sejmu. Jednak wciąż nie ucichła dyskusja na temat jego licznych lotów. Zaskakujące próby tłumaczenia nadużyć polityka padły na antenie TVP INFO.

Marek Kuchciński stracił w wyniku afery stanowisko, lecz politycy Prawa i Sprawiedliwości starają się rozegrać tę sytuację tak, by straty dla partii były przed wyborami możliwie jak najmniejsze. Już na konferencji prasowej, na której były już marszałek zapowiadał swą dymisję, towarzyszył mu Jarosław Kaczyński i starał się zwrócić uwagę opinii publicznej na loty Donalda Tuska oraz osób związanych z opozycją. Dymisja Kuchcińskiego została przedstawiona jako odpowiedź na oczekiwana Polaków, nie karę za przewinienie. Środowiska związane z rządem wciąż próbują tłumaczyć zachowanie byłego marszałka.

Marek Kuchciński broniony w TVP. Wzmacniał gospodarkę

Na antenie TVP INFO wypowiedział się Miłosz Manasterski, naczelny Agencji Informacyjnej. Starał się on usprawiedliwić beztroskie loty marszałka jakością władzy. Usiłował wytłumaczyć widzom, że ostatecznie wykorzystywanie rządowych samolotów do prywatnych podróży było korzystne dla Polski, ponieważ przekładają się na rozwój gospodarki.

Jak do takiego wniosku doszedł Manasterski? Jego zdaniem kluczowy jest poziom rządzenia. Prawo i Sprawiedliwość tworzy doby i skuteczny rząd, który podnosi kraj z kolan i odbudowuje gospodarkę. Tym samym loty marszałka służą władzy. W argumentacji nie zabrakło odwołania do opozycji. Manasterski starał się zwrócić uwagę, że politycy związani z PO także nadużywali lotów, jednak ich władza wiązała się z samymi aferami.

- Nie chodzi o loty, a o jakość rządzenia (...) To katastrofa, że setki lotów polityków PO przełożyły się na dziurę w budżecie, wyciekający VAT, aferę Amber Gold. Loty marszałka Kuchcińskiego i członków władzy #PiS przekładają się na rozwój gospodarczy - mówił Miłosz Manasterski na antenie TVP INFO.

Prawo na głowie PiS. Żadnego oparcia w opozycji

Komentator TVP zwrócił także uwagę, że obecny rząd usilnie stara się naprawić polskie prawo. Niestety, te starania spoczywają wyłącznie na barkach rządu. Nie ma on żadnego wsparcia w partiach opozycyjnych. Manasterski uważa, że kwestie związane z lotami osób publicznych można zapisać w ustawie, lecz potrzeba do tego współpracy wszystkich ugrupowań. Zdaniem komentatora takiej chęci nie ma po stronie opozycji.

- Cała odpowiedzialność za stworzenie dobrego prawa spoczywa tylko i wyłącznie na PiS. Niestety nie wierze w to, że pojawi się merytoryczna rozmowa ze strony opozycji i że włączy się ona w prace nad zapisami prawa dotyczącego przelotów najważniejszych osób w kraju - mówi Miłosz Manasterski.

Źródło: Screen/ Twitter/ TVP INFO

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje 1. Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Szczere wyznanie o śmierci
2. Emerytura mundurowych. Zmiany podpisał już prezydent Duda

  1. Będziecie płakać! 5-latek zmarł na straszliwy nowotwór. Jego ostatnie życzenie złamie wam serce
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Margaret odchodzi z Kościoła. Czarę goryczy przelała masturbacja
  4. Tata usłyszał tylko wielki huk. Dla jego syna nie było już ratunku, zmarł na miejscu
  5. Nie żyje reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata. Media przekazały wiadomości o nagłej śmierci piłkarza

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu