Marszałek Kuchciński poda się do dymisji? Poseł Kaczyński rozważa, niebawem zdecyduje

Marszałek Kuchciński poda się do dymisji? Poseł Kaczyński rozważa, niebawem zdecyduje Źródło: YouTube - RBR.INFO.pl

Marek Kuchciński ma poważny problem. Afera samolotowa może już niebawem sprawić, że marszałek straci swoją posadę. Teraz nad ukaraniem swojego bliskiego współpracownika zastanawia się Jarosław Kaczyński.

Marek Kuchciński stał się bohaterem mediów po ostatnich doniesieniach, choć sam marszałek Sejmu na pewno wolałby uniknąć tak wielkiego zamieszania. Dowiedzieliśmy się, że jeden z najważniejszych polityków w kraju fundował swojej rodzinie darmowe przeloty samolotami rządowymi, choć często generowało to ogromne koszty, których można było uniknąć.

W związku z takim zachowaniem ważnego parlamentarzysty zdenerwować miał się sam Jarosław Kaczyński. Prezes partii rządzącej cały czas myśli nad tym, w jaki sposób ukarze jednego ze swoich najbliższych współpracowników. Niewykluczone, że doczekamy się dymisji marszałka Sejmu. Przedstawiciele opozycji przekonują, że prędzej czy później do tego dojdzie, choć póki co powinniśmy poczekać.

Marek Kuchciński jest bliski dymisji

Gazeta Wyborcza przekonuje swoich czytelników, że to właśnie prezes Prawa i Sprawiedliwości myśli nad rozwiązaniem całej afery w taki sposób, by stracić jak najmniej w oczach wyborców. Bardzo prawdopodobne, że ostatecznie Marek Kuchciński odejdzie ze stanowiska marszałka Sejmu, by nie kojarzyć afery z partią rządzącą. Tego właśnie obawia się Jarosław Kaczyński.

Nie wiadomo jednak, na jakich warunkach miałoby dojść do dymisji. Póki co słyszymy jedynie wiadomości informujące nas o tym, że dymisja jest już przesądzona, a Kuchcińskiego niebawem zastąpi Ryszard Terleckiego. W kuluarach sejmowych i tak mówi się ponoć, że to właśnie starszy z posłów pełni rzeczywistą władzę w Sejmie i taka zmiana wydaje się naturalna.

Dzisiaj grzeje: 1. Intymne nagranie Krupy z wielkim brzuchem dla męża trafiło do sieci. Pies wygląda na zdziwionego
2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Sami posłowie związani z Prawem i Sprawiedliwością nie potwierdzają, ale również nie zaprzeczają informacjom o bardzo prawdopodobnej dymisji Marka Kuchcińskiego. Najprawdopodobniej wszyscy posłowie rządzącego ugrupowania chcą, by wiadomość została podana w ostatniej chwili, dopiero podczas sejmowej debaty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

Burzliwe dyskusje w Sejmie na temat zachowania marszałka Marka Kuchcińskiego odbędą się już w najbliższym czasie. To właśnie wtedy powinniśmy poznać decyzję Prawa i Sprawiedliwości co do dymisji marszałka Sejmu. Wszystko wyjaśni się za kilka dni.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Był z nami od zawsze. Niestety, dzisiaj zmarł
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Policja myślała, że wchodzi na zwykłą imprezę. Gdy zobaczyli prawdziwe źródło krzyków, zamarli

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News