Abp Jędraszewski grzmi do pielgrzymów. Ostrzega przed "ideologiami singli, gender i LGBT"

Abp Jędraszewski grzmi do pielgrzymów. Ostrzega przed "ideologiami singli, gender i LGBT" Źródło: Piotr Molecki/East News

Arcybiskup Marek Jędraszewski wypowiedział swoje zdanie podczas zebrania z pielgrzymami. Metropolita ostrzegał przed "ideologiami singli, gender i LGBT".

Marek Jędraszewski pojawił się w niedzielę w kalwaryjskim sanktuarium, gdzie zjawili się pielgrzymi z rodziny z Archidiecezji Krakowskiej. Arcybiskup zwrócił się do wszystkich zebranych zaskakującymi słowami. 

Arcybiskup Marek Jędraszewski grzmi do pielgrzymów 

- Paradoksalnie, co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych; żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie. To głosił (…) Wilhelm Leibniz, który twierdził, że człowiek jest monadą, zamkniętą w sobie cząstką tego świata – mówił do zebranych, przywołując słowa Jana Pawła II, który był zdania, że nikt nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie. 

Co więcej, abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że jest to zgoła odmienne, niż popularne dziś koncepcje psychologiczne i "agresywne ideologie materialistyczne i ateistyczne", jakie mają na celu, dostanie się do serc wierzących osób. 

 - Nie jesteśmy – jakby chcieli niektórzy dzisiaj – ludzkimi zwierzętami, obok zwierząt pozaludzkich. Jesteśmy ludźmi. Jesteśmy istotami stworzonymi na boży obraz i podobieństwo. Nie na podobieństwo zwierząt. Na obraz Boga, który kocha. Chrześcijanin musi żyć zgodnie z własnym, dobrze ukształtowanym sumieniem. To daje gwarancję wewnętrznego pokoju. Człowiek otwarty na Ducha Świętego jest człowiekiem prawdziwie bożym, człowiekiem pokoju - zaznaczył. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Co ma dziś największe znaczenie według Jędraszewskiego?

Abp Marek Jędraszewski, kontynuując swoją wypowiedź na temat życia i bycia dla innych osób, zaznaczył, że pełnię można osiągnąć jedynie dzięki życiu małżeńskiemu i rodzinnemu. 

-  Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotna wyspa. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości. Bez wzajemnych zobowiązań - grzmiał do zebranych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

"Ideologia geneder i LGBT", jako sprawa aktualnej decyzji 

To nie wszystko, co mogli usłyszeć zebrani. Abp Marek Jędraszewski odniósł się także do słów Jana Pawła II, jakie stoją na przeciwległym biegunie "ideologii gender i LGBT, które mówią nie o człowieku, jako kobiecie i mężczyźnie. - Twierdzą one, że bycie kobietą i mężczyzną to sprawa aktualnej decyzji, którą można za chwilę odwołać". A zdaniem metropolity, takie podejście nie ma nic wspólnego z zamysłem Boga, który miał powołać kobietę i mężczyznę, by żyli dla siebie, przepełnieni płodną miłością. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Cudowny przepis na rozpływające się w ustach kanie w majonezowej panierce. Nawet schabowe nie mają z nimi szans

Źródło: Onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News