Marek Cylwik nie żyje
Pixabay.com, autor: ArturLuczka
Joanna Szwalikowska - 8 Stycznia 2021

Niepowetowana strata. Nie żyje Marek Cylwik, wiele osób pogrążyło się w rozpaczy

Marek Cylwik należał do grona pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku. Lokalni internauci są zrozpaczeni odejściem tak wspaniałego profesjonalisty. Lekarz kardiolog zmarł 7 stycznia 2021 roku.

Marek Cylwik był znanym kardiologiem oraz internistą, który od lat związany był z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Smutna wiadomość została potwierdzona na oficjalnym profilu placówki w mediach społecznościowych. 

Zmarł Marek Cylwik. Jego odejście jest ogromną stratą dla białostockiego szpitala

- Z ogromnym smutkiem pragniemy poinformować, iż w dniu 07.01.2021 r. odszedł kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych, lek. med. Marek Cylwik - czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku na Facebooku. 

Marek Cylwik był zatrudniony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym od 1982 roku. Pracował na Oddziale Kardiologii, gdzie od 2007 roku pełnił rolę zastępcy lekarza kierującego. 

W 2012 roku powierzono mu funkcję lekarza kierującego Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, z kolei w 2018 - lekarza kierującego Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii oraz Reumatologii. 

Niebywałe sceny na pogrzebie Marka ze „Złomowiska PL”. Gdy rodzina wyszła z kościoła, zaniemówiłaNiebywałe sceny na pogrzebie Marka ze „Złomowiska PL”. Gdy rodzina wyszła z kościoła, zaniemówiłaCzytaj dalej

- Niepowetowana strata, miałem to szczęście pracować z wielkim człowiekiem. Niech spoczywa w spokoju - pisał jeden z internautów, który był wstrząśnięty wiadomością o śmierci specjalisty. 

Lekarz Marek Cywlik był internistą oraz kardiologiem. Prawo do wykonywania zawodu udało mu się uzyskać w 1982 roku. W 1990 roku ukończył specjalizację II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych. Specjalizację w zakresie kardiologii udało mu się uzyskać w 2006 roku. 

Zajmował się głównie chorobami serca, a także układu sercowo-naczyniowego, takimi jak między innymi: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu i niewydolność serca. W rankingu ABC Zdrowie znajdował się na trzecim miejscu w dziedzinie kardiologii. 

Pod postem w mediach społecznościowych, w którym udostępniona została informacja o śmierci lekarza, pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów. Znalazły się wśród nich wypowiedzi między innymi jego pacjentów, którzy zawdzięczają mu swoje zdrowie oraz życie. Śmierć Marka Cywlika to ogromna strata dla białostockiego szpitala. 

- Żal, smutek, poczucie ogromnej straty. Kiedyś.... Uratował mi życie... - pisała jedna z zasmuconych internautek. Jak potwierdził rzecznik szpitala w rozmowie z dziennikarzami portalu Poranny.pl, doktor był zakażony koronawirusem. 

Marek Cywlik nie żyje

Źródło: Facebook.com Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express, Poranny PL, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News