Ciąg dalszy afery KNF! W więzieniu zabili psychicznie Marka Chrzanowskiego, zgotowali mu koszmar

Ciąg dalszy afery KNF! W więzieniu zabili psychicznie Marka Chrzanowskiego, zgotowali mu koszmar Źródło: wikimedia.org/Chepry

Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, przebywa w areszcie po tym jak światło dzienne ujrzała propozycja korupcji, którą podsunął prezesowi kilku banków, Leszkowi Czarneckiemu. Obrońca Chrzanowskiego wspomina o przejściach, jakie doświadcza urzędnik za kratami. Padają mocne słowa.

Marek Chrzanowski podał się do dymisji w atmosferze skandalu. Do mediów wyciekła treść nagranej rozmowy byłego szefa KNF z Leszkiem Czarneckim, prezesem kilku banków (m. in. Getin Noble Banku). Urzędnik zaproponował przychylną politykę Komisji względem banków w zamian za majątek, które bankier miałby przekazać prawnikowi Chrzanowskiego. Według wyliczeń chodziło o 40 milionów złotych!

Ledwo to wytrzymuje. Marek Chrzanowski, były szef KNF w więzieniu - relacja obrońcy oskarżonego

Afera KNF nie schodzi jako temat z dyskursu politycznego. Kładzie się cieniem na rządzie PiS, gdyż szef Komisji podlega samemu premierowi. Opozycja i przeciwnicy partii rządzącej oczekują wyciągnięcia wniosków i ukarania winnych. Dziś jedyną "czarną owcą" w temacie pozostaje właśnie były przewodniczący KNF. Śledczy zastosowali w jego przypadku środek zapobiegawczy - dwumiesięczne osadzenie w areszcie. Dziś na jaw wychodzą kulisy więziennego pobytu byłego szefa KNF. Adwokat Chrzanowskiego, jak przytacza portal Gazeta.pl, z trudem wytrzymuje całą sytuację. – To dla mojego klienta sytuacja ekstremalna. Liczymy na to, że dwa miesiące będą wystarczające do przeprowadzenia czynności procesowych – cytuje adwokata Chrzanowskiego serwis Gazeta.pl. Urzędnik, któremu zarzuca się korupcję - sprowadzoną do prawnego zapisu o "przekroczeniu uprawnień" - przebywa w areszcie od końca listopada. Po tym jak sąd odrzucił zażalenie jego obrońcy na decyzję śledczych sprawa wydaje się jasna - do końca stycznia urzędnik pozostanie w areszcie. Czy ten czas pozwoli służbom i sądom przygotować się do rozprawy? Odpowiedź poznamy zapewne już w nowym roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dziś media obiega nowina o tym, jak czuje się w areszcie były szef KNF. Jego dola jest nie do pozazdroszczenia. W jego sprawie wypowiedział się inny z polityków, którzy trafili za kraty, Stanisław Gawłowski. Decyzją Sejmu z początku grudnia tego roku posłowie zadecydowali o przedłużeniu jego aresztowania. Sam zainteresowany zrzekł się immunitetu poselskiego. – Widziałem, jak siedział z boku, w rogu. Zmęczony, przytłumiony. I jak wsiadał do samolotu zabity psychicznie – czytamy wypowiedź polityka. Za nadużycie uprawnień urzędniczych grozi Markowi Chrzanowskiemu surowa kara - 10 lat więzienia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nowa afera na Wiejskiej? KNF: Senator PiS wyprowadził kilkadziesiąt milionów ze SKOK-ów
  2. Jerzy Urban MIAŻDŻĄCO podsumował aferę KNF. Bezbłędne, bezlitosne, śmieszne i bezczelne
  3. Morawiecki stanie przed sądem ws. afery KNF?! Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
  4. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News