Marek Chrzanowski
wikimedia.org/Chepry
Bartłomiej Chudy - 15 Grudnia 2018

Ciąg dalszy afery KNF! W więzieniu zabili psychicznie Marka Chrzanowskiego, zgotowali mu koszmar

Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, przebywa w areszcie po tym jak światło dzienne ujrzała propozycja korupcji, którą podsunął prezesowi kilku banków, Leszkowi Czarneckiemu. Obrońca Chrzanowskiego wspomina o przejściach, jakie doświadcza urzędnik za kratami. Padają mocne słowa.

Marek Chrzanowski podał się do dymisji w atmosferze skandalu. Do mediów wyciekła treść nagranej rozmowy byłego szefa KNF z Leszkiem Czarneckim, prezesem kilku banków (m. in. Getin Noble Banku). Urzędnik zaproponował przychylną politykę Komisji względem banków w zamian za majątek, które bankier miałby przekazać prawnikowi Chrzanowskiego. Według wyliczeń chodziło o 40 milionów złotych!

Ledwo to wytrzymuje. Marek Chrzanowski, były szef KNF w więzieniu - relacja obrońcy oskarżonego

Afera KNF nie schodzi jako temat z dyskursu politycznego. Kładzie się cieniem na rządzie PiS, gdyż szef Komisji podlega samemu premierowi. Opozycja i przeciwnicy partii rządzącej oczekują wyciągnięcia wniosków i ukarania winnych. Dziś jedyną "czarną owcą" w temacie pozostaje właśnie były przewodniczący KNF. Śledczy zastosowali w jego przypadku środek zapobiegawczy - dwumiesięczne osadzenie w areszcie. Dziś na jaw wychodzą kulisy więziennego pobytu byłego szefa KNF. Adwokat Chrzanowskiego, jak przytacza portal Gazeta.pl, z trudem wytrzymuje całą sytuację. – To dla mojego klienta sytuacja ekstremalna. Liczymy na to, że dwa miesiące będą wystarczające do przeprowadzenia czynności procesowych – cytuje adwokata Chrzanowskiego serwis Gazeta.pl. Urzędnik, któremu zarzuca się korupcję - sprowadzoną do prawnego zapisu o "przekroczeniu uprawnień" - przebywa w areszcie od końca listopada. Po tym jak sąd odrzucił zażalenie jego obrońcy na decyzję śledczych sprawa wydaje się jasna - do końca stycznia urzędnik pozostanie w areszcie. Czy ten czas pozwoli służbom i sądom przygotować się do rozprawy? Odpowiedź poznamy zapewne już w nowym roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Dziś media obiega nowina o tym, jak czuje się w areszcie były szef KNF. Jego dola jest nie do pozazdroszczenia. W jego sprawie wypowiedział się inny z polityków, którzy trafili za kraty, Stanisław Gawłowski. Decyzją Sejmu z początku grudnia tego roku posłowie zadecydowali o przedłużeniu jego aresztowania. Sam zainteresowany zrzekł się immunitetu poselskiego. – Widziałem, jak siedział z boku, w rogu. Zmęczony, przytłumiony. I jak wsiadał do samolotu zabity psychicznie – czytamy wypowiedź polityka. Za nadużycie uprawnień urzędniczych grozi Markowi Chrzanowskiemu surowa kara - 10 lat więzienia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nowa afera na Wiejskiej? KNF: Senator PiS wyprowadził kilkadziesiąt milionów ze SKOK-ów
  2. Jerzy Urban MIAŻDŻĄCO podsumował aferę KNF. Bezbłędne, bezlitosne, śmieszne i bezczelne
  3. Morawiecki stanie przed sądem ws. afery KNF?! Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
  4. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News