Podróżnik nazwał czarnoskórych pasożytami. Prokuratura mu darowała, bo... nie odbierał telefonu

Podróżnik nazwał czarnoskórych pasożytami. Prokuratura mu darowała, bo... nie odbierał telefonu Źródło: Fot. kompas.travel.pl

Podróże nie zawsze kształcą, na co najlepszym dowodem jest Marcin Malik, prowadzący bloga o tematyce podróżniczej, na którym regularnie zamieszcza obraźliwe treści pod adresem przedstawicieli innych ras i kultur. Nazywający m.in. czarnoskórych pasożytami mężczyzna został zgłoszony prokuraturze, ale ta darowała mu, bo... nie odbierał telefonu.

Marcin Malik od lat już prowadzi bloga pod adresem "kompas.travel.pl". Mężczyzna chętnie odwiedza Azję i Afrykę, ale nie omija również krótszych wycieczek. Swoje podróże chętnie relacjonuje w internecie, gdzie regularnie zamieszcza pełne zdjęć tematyczne wpisy. Niestety oprócz zachwytów nad krajobrazami i kuchnią, do artykułów dodaje ociekające rasizmem i poniżaniem treści, w których próbuje dowodzić wyższości białego człowieka nad każdym innym typem naszego rodzaju. Marcin Malik straszy najazdem czarnych na Europę i rozpowszechnia pogłoski o skoordynowanym wynaradawianiu białych przez czarnych.

- Białe kobiety powinny być najwyższą wartością i powinny być chronione za wszelką cenę. Gdy inna rasa przybywa do plemienia Białych to najpierw zdobywa ich kobiety aby wynaradawiać ich genetycznie poprzez płodzenie z nimi obcych dzieci - pisał na swoim blogu podróżnik. Nie brak jest także treści atakujących konkretne grupy etniczne w sposób otwarty i bezpardonowy. Czarnoskórych i Romów wprost nazwał "pasożytami". W swoich przemyśleniach powoływał się nawet na Josepha Goebbelsa, ministra propagandy hitlerowskich Niemiec. - Chciałbym powiedzieć coś dobrego o kulturze czarnych czy Cyganów lecz niestety tutaj nie widzę niczego wartościowego co mogłoby się przydać światu. Niestety największe pasożyty rozmnażają się jak szczury nie dając absolutnie nic żadnemu społeczeństwu oprócz samych problemów - czytamy.

Marcin Malik nie odbierał telefonu, więc prokuratura nie podjęła śledztwa

Sprawę już w 2017 roku opisywał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Z okazji odrzucenia przez Prokuraturę w Piasecznie wniosku o podjęcie postępowania ws. Kai Godek, która obraziła niezgodnie z prawem osoby bezwyznaniowe, Ośrodek przypomniał jak ta sama Prokuratura odmówiła ścigania Marcina Malika. Śledczy próbowali skontaktować się z oskarżonym podróżnikiem telefonicznie, ale z racji tego, że ten nie odbierał telefonu, zarzucono śledztwo i odstąpiono od jego przesłuchania. Po pewnym czasie, jak informuje OMZRiK, sprawę zgłoszono innej prokuraturze, która zajęła się sprawą na poważnie. Malik nadal jednak publikuje na swoim blogu, nie zmieniwszy narracji. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: - Ośrodek składa zażalenie na decyzję prokuratury w Piasecznie. Notabene akurat z tą prokuraturą wciąż są problemy. Najbardziej kuriozalne było umorzenie śledztwa w sprawie Marcina Malika, właściciela Kompas Travel. Ten „biały podróżnik” na swojej stronie publikuje rasistowskie artykuły - czytamy na stronie ośrodka odnośnie do decyzji Prokuratury w Piasecznie ws. postępowania przeciwko Kai Godek.

Co zrobiła słynna przeciwniczka aborcji?

Godek została zgłoszona przez OMZRiK prokuraturze z powodu jej wpisu na Twitterze, w którym zaapelowała do osób oburzonych nowymi paszportami, w których zawarto słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna", by wyjechały z Polski i zrezygnowały z obywatelstwa RP. - Proponuję, aby osoby, którym nie podoba się hasło „Bóg, honor, ojczyzna” w paszporcie zrzekły się polskiego obywatelstwa. Nikt Państwa nie zmusza, abyście wbrew sobie udawali Polaków, skoro macie odmienny kod kulturowy - pisała Godek. Ośrodek poinformował kilka dni temu, że jej sprawa, podobnie jak wcześniej sprawa Malika, została umorzona przez śledczych. Wszystko za sprawą nieuznania przez nich zarzutów o obrazę bezwyznaniowości, choć wyraźnie jest to ścigane na podstawie KK. - Druga sprawa – prokuratura sprytnie ominęła art. 257 kk, czyli znieważenie z podanych wyżej powodów. Pomimo zaznaczenia w zawiadomieniu wzięła pod uwagę jedynie artykuł 256, który łatwiej obalić. To częste działanie mające na celu odmowę postępowania - przy podanych kilku przestępstwach z różnych artykułów prokurator wybiera ten, który można odrzucić i na tej podstawie umarza całość - pisze Ośrodek. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Skandal rozsadza Wyspy Brytyjskie! Brat Meghan Markle zatrzymany przez policję
  2. Absurd! Dziennikarz oskarżony o rasizm, bo... tylko białe kobiety
  3. Jackowski przewiduje śmierć polskiego polityka? Szokujące słowa jasnowidza
  4. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
  5. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
źródło: Facebook/OMRiK
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News