Manipulacja mediów. "Pijany policjant w telewizji" (video)

Manipulacja mediów. "Pijany policjant w telewizji" (video) Źródło:

Po internecie krąży film, z którego pozornie wynika, iż policjant pokazujący działanie AlcoBlow był pod wpływem alkoholu, ponieważ zaświeciła się czerwona lampka. Jak było naprawdę? 

Inspektor Marek Konkolowski, który prezentował działanie AlcoBlow w programie "Świat się kręci" był trzeźwy. Internautów wprowadziły w błąd słowa gości obecnych w studio oraz media, które zbyt szybko podchwyciły sensację. Inspektor poinformował, że jeśli zapali się czerwona lampka, to oznacza, że badany jest pod wpływem alkoholu. Gdy dmuchnął w urządzenie, faktycznie takowa się zapaliła, by za chwilę ustąpić zielonej. Obecny w studio Marek Popiel (Alter Ego) zażartował, że to oznacza, iż funkcjonariusz jest pijany. Ten się zmieszał, ale zarzekał, że to nieprawda. Urządzenie AlcoBlow tak właśnie działa. Po dmuchnięciu na kilka sekund zapala się czerwona lampka. Potem, pojawia się zielona dioda, która wskazuje, że badany jest trzeźwy. Dokładnie taka sytuacja miała miejsce w programie. To kolejna lekcja dla internautów i serwisów internetowych, by przed wydaniem osądu w tego typu sprawie, najpierw zapoznać się z tematem i zerknąć na dostępną w internecie instrukcję obsługi urządzenia. Sam policjant mógł jednak lepiej wytłumaczyć działanie alkomatu i szybciej zareagować. https://www.youtube.com/watch?v=j_SXDkWDD3A Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News