Po raz kolejny mamy do czynienia z piękną manipulacją. Mam wrażenie, że nagroda Josepha Goebbelsa znajdzie się w kolejnej gablocie.

Doskonale wiemy z czym Polakom kojarzy się strzelanie do górników. Z totalitarnym, opresyjnym państwem, milicją, komuną i gen. Jaruzelskim. Jak można przedstawić kandydata na prezydenta w cieniu zbrodni? Wcisnąć ludziom, że jest chorym zwyrodnialcem, który karciłby znienawidzonych ludzi pracy.

Jak naprawdę wyglądała wypowiedź Korwin-Mikkego?

„No to niech sobie demonstrują, byle spokojnie. Bo jak zaczną palić, niszczyć domy i rozwalać samochody – to do akcji wkroczy policja, a w razie konieczności i wojsko.
Nie można pozwalać na to, by jakaś grupa szantażowała całą Polskę, jak niedawno górnicy, którzy zażądali po 50 tys. zł. Dlaczego dano im te pieniądze? Bo mieli kilofy? To był taki sam rabunek, jak włamanie do mieszkania. Kazałbym strzelać do takich rabusiów. Bez cienia wahania. ”

Wątpię, by dziennikarze licznych serwisów, w tym Wirtualnej Polski i tych mniejszych pisowskich, byli na tyle ułomni, by z powyższych słów wywnioskować, że Korwin chce strzelać do górników. Widocznie kontekst odnośnie wyimaginowanego pozostawiania za sobą ruin i zgliszczy umknął ciemnym masom, które łyknęły temat jak młode pelikany.

Wyobraźmy sobie, że Bronisław Komorowski mówi:

„Gdybym miał odpowiednie uprawnienia, a narodowcy podczas następnego Marszu Niepodległości zaczęli używać broni maszynowej i strzelać do ludzi to wysłałbym przeciwko nim wojsko.”

Czy media zaczęłyby eksponować tytuł „Komorowski: Przeciwko narodowcom na Marszu Niepodległości wysłałbym wojsko”?

To może pójdźmy o krok dalej. Kolejna wymyślona wypowiedź:

– Nie zamierzam wysłać żołnierzy na Ukrainę.

A oto tytuł:

Komorowski: Zamierzam wysłać żołnierzy na Ukrainę.

Mam nadzieję, że dziennikarze, którzy w ten sposób tworzą wizerunek Korwina sami strzelą, ale sobie w głowę.

Mój fanpage: LINK

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta