Mandaty po pogrzebie
Pixabay
Oktawian Góral - 25 Maja 2020

Mandaty po pogrzebie. Interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich

Mandaty po pogrzebie 16-letniej Kornelii, interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Po pogrzebie 16-letniej Kornelii, który odbył się w Piasecznie 18 maja policja wystawiła kilka mandatów. Dwie sprawy trafiły do sądu rejonowego, a trzy trafiły do sądu rodzinnego. Rzecznik Praw Obywatelskich podejmuje interwencję.

W zeszły poniedziałek miał miejsce wzruszający pogrzeb Kornelii. Dziewczynka została brutalnie zamordowana przez swoich przyjaciół. W toku śledztwa wskazana za winnego Patryka B., który miał ranić dziewczynę z broni pneumatycznej oraz dusić. Sprawa wstrząsnęła całą Polską, a na pogrzeb przybyło wielu poruszonych osób. Ceremonię pochówku relacjonowaliśmy dla Państwa.

Epidemia koronawirusaTata zaprowadził trójkę dzieci do lasu, trzymał je kilka dni. Powód zwala z nóg, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Sprawa śmierci nastolatki wywołała rozgoryczenie w części społeczeństwa. Postanowiono po pogrzebie zamanifestować przeciwko bierności i opieszałości służb w tej sprawie. Kilkadziesiąt osób ruszyło, aby zapalić świeczki przed Urzędem Miasta i w ten sposób symbolicznie zaprotestować. Spotkało się to z reakcją policji.

Mandaty po pogrzebie

Według relacji świadków, osoby przed magistratem zachowywały bezpieczne odległości. Mimo tego policja uznała zgromadzenie za nielegalne. Postanowiła wypisać mandaty uczestnikom, cześć spraw została skierowana do sądów, w związku z tym, że niektórzy protestujący byli nieletni część wniosków trafiło do sądu rodzinnego.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Sprawie postanowił się przyjrzeć Adam Bodar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego zdaniem zachowanie policji, mimo, że zgodne z prawem to budzi wątpliwości natury etycznej, a także etosu służby. Adam Bodnar skierował do Pawła Krauza, komendanta Komendy Policji w Piasecznie.

Rzecznik Praw Obywatelskich w liście pisze: "nieproporcjonalne w świetle nietypowych okoliczności sprawy oraz mając na względzie fakt, że ta szczególna sytuacja dotyczyła tragicznej sytuacji i reakcji na nią osób młodych. Konstytucja RP nakłada na organy władzy zasadę minimalnej ingerencji w prawa jednostki.". Wskazuje przy tym, że sytuacja podczas epidemii jest nadzwyczajna, jednak reakcja policjantów zdaje się przesadzona.

Dzisiaj grzeje:
1. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany

2. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci trafiły na kwarantannę, placówkę zamknięto

Interwencja RPO ma na celu uczulić funkcjonariuszy na istotę prawa. I mimo, że ich działania miały charakter zgodny z prawem, ponieważ rząd daje przyzwolenie do rozpędzania nielegalnych zgromadzeń, to jak podkreśla Adam Bodnar, w Polsce "wciąż obowiązują prawa człowieka".

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Przełomowy dzień w walce z koronawirusem
  3. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Karol Szafranek, przegrał ze straszną chorobą
  4. Dominika Tajner w końcu przerwała milczenie. Wyznała prawdę o nowym partnerze, padły słowa o ślubie
  5. Najlepszy sposób na wyciśnięcie soku z cytryny. Wszystko trwa kilka sekund
  6. Koronawirus w polskim przedszkolu. Placówka zamknięta, dzieci i rodziny w kwarantannie
  7. Niesamowicie okazyjna cena truskawek w Biedronce. Niestety, jest też zła wiadomość

Nie myć przed spożyciem6 produktów, których nie należy myć przed spożyciem. Poważny błąd, który popełnia wiele osóbCzytaj dalej

Źródło: Niebezpiecznik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News