Lekarze pilnie ostrzegają przed mandarynkami. Nie jedzcie ich, dopóki nie zrobicie jednej ważnej rzeczy

Lekarze pilnie ostrzegają przed mandarynkami. Nie jedzcie ich, dopóki nie zrobicie jednej ważnej rzeczy Źródło: Public Domain Pictures/Circe Denyer

Mandarynki z powodu sezonu świątecznego będą w najbliższym czasie bardzo popularnym owocem. Lekarze przestrzegają jednak przed jedną rzeczą, którą koniecznie powinniśmy zrobić przed ich zjedzeniem.

Mandarynki wielu osobom kojarzą się z Wigilią, bo to właśnie w święta Bożego Narodzenia najczęściej spotykamy je na stołach. W szczególności popularne były na spotkaniach świątecznych organizowanych w szkołach, więc niektórym mogą przywoływać wspomnienia z beztroskiego dzieciństwa. Choć wiele osób się nimi zajada, nie wszyscy zdają sobie sprawę z jednej, niezwykle ważnej rzeczy.

Mandarynki mogą wywołać reakcje alergiczne

Okazuje się, że pewna część tego owocu może wywoływać poważne reakcje alergiczne. To efekt tego, że pochodzą z odległych dla nas krajów - Portugalii i Hiszpanii. Żeby trafić do Polski, muszą przebyć naprawdę długą drogę. Transport zazwyczaj odbywa się w TIR-ach, w których warunki sanitarne często nie zapewniają żywności sterylności.

To jednak niejedyny problem. Mandarynki, jak to owoce, zazwyczaj nie najlepiej znoszą długi transport, muszą być więc odpowiednio chronione, żeby się nie zepsuły. Dlatego spryskuje się je naturalną żywicą lub woskiem roślinnym. Tego typu substancje również mogą wywołać alergię.

DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ

Jak uniknąć problemów zdrowotnych, gdy jemy mandarynki?

Okazuje się, że rozwiązanie jest banalne. Lekarze zaznaczają, że wystarczy dokładnie umyć owoce przed ich obraniem. Nie wiemy, co znajdowało się na zewnętrznej części owocu, więc powinniśmy brać to pod uwagę i w miarę możliwości zminimalizować ryzyko wystąpienia niechcianych objawów zdrowotnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda wyśmiewana przez całe Stany Zjednoczone. Internet nigdy jej tego nie wybaczy
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Sporo osób bagatelizuje problem, bo przecież pryskana jest skórka owoców, nie jego wewnętrzna część. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, że tymi samymi rękoma, którymi obieramy brudne mandarynki, później dotykamy obranego owocu, przez co wzrasta ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, której skutki mogą być fatalne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mieszkańcy polskiej miejscowości stracili z kont wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie policji w TVN
  2. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor "Rancza" cierpiał niewyobrażalnie
  3. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. Najbiedniejsi dostaną po 1600 ZŁOTYCH! Projekt ustawy już jest gotowy

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News