Otrzymaliśmy już dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na temat frekwencji na dzisiejszych marszach w Warszawie. Według władz, w całej Warszawie demonstrowało około 90 tysięcy ludzi. Największe demonstracje organizowali narodowcy, KOD i antyfaszyści. 

Minister Błaszczak poinformował, że na Marszu Niepodległości pojawiło się 75 000 osób. Mniejszą popularnością cieszył się pochód Komitetu Obrony Demokracji, na którym zjawiło się 10 000 demonstrantów. Najniższą frekwencję odnotowano na Marszu Antyfaszystowskim, który zgromadził 900 osób i niemal kilkuset policjantów.

Ratusz odpowiada swoimi liczbami. „KOD-u tylko 2 razy mniej niż narodowców. Oni łamali prawo”

Frekwencję na marszu KOD złośliwie komentował minister Błaszczak. Przypomniał bowiem, że KOD zarejestrował demonstrację na 100 000 osób, a przyszło 10 razy mniej. Warto jednak podkreślić, że KOD skarżył się, iż MSW celowo zaniża frekwencję na ich marszach.

– W końcowym epizodzie na Polach Mokotowskich, kiedy muzyk Krzysztof Skiba intonował piosenkę o „Kiepskich”, możemy powiedzieć, że wtedy sytuacja rzeczywiście była kiepska. Mniej niż tysiąc osób uczestniczyło w tym zgromadzeniu – mówił.

Pogoda w Warszawie była dzisiaj słaba, a mimo wszystko na ulicach pojawiło się prawie 90 000 demonstrantów. Policja wywiązała się z zadań, a uczestnicy żadnego z marszów nie przejawiali agresywnych zachowań.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Zobacz również