W nocy doszło do totalnej demolki warszawskiego klubu „Chmura” przez kibiców Legii Warszawa, którzy według relacji właścicieli zaatakowali lokal w związku z tym, iż w środku pili piwo fani Ajaxu Amsterdam. 

Wczoraj informowaliśmy, że grupa kibiców Legii napadła na warszawski lokal. Na zamieszczonym filmie widzieliśmy absolutne zniszczenia wewnątrz, jak i na zewnątrz klubu. Zniszczono cały wystrój i wybito szyby. Do demolki przyczynili się też Holendrzy, którzy broniąc się przed atakiem… rzucali stołami i krzesłami w napastników.

Udało się zdobyć film z monitoringu, na którym widać, że „Chmura” jest obrzucana kamieniami oraz racami, zaś do środka w pierwszych sekundach wbiega grupa napastników. Wszystko działo się przed meczem 1/16 Ligi Europy, który rozgrywany jest pomiędzy Legią Warszawa a holenderskim Ajaxem Amsterdam.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, aczkolwiek lokal jest totalnie zdewastowany. Policja podała, że napastnicy wbiegli do lokalu w kominiarkach.

– Napastnicy doskonale wiedzieli, gdzie znajdują się pseudokibice z Holandii. Bandyci, którzy zaatakowali klub nie liczyli się kompletnie z ludzkim życiem i zdrowiem – mówi Witold Grzybowski, właściciel lokalu „Chmura”.

Władze Legii są w kontakcie z właścicielami klubu i czekają na oficjalne potwierdzenie ze strony policji.

Tu pisaliśmy na gorąco o akcji. Właściciele zamieścili wtedy emocjonalne video: 

Demolka w Warszawie! Kibice Legii roznieśli lokal, bo pili tam fani Ajaxu (video)

Zobacz również